Druhowie zapraszają

0
1127
- reklama-

Już drugi raz w tym miesiącu w podzamojskim Pniówku zaroi się od strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej. W najbliższą niedzielę, 19 czerwca 2016 r., odbędzie się tam kolejne spotkanie z tradycją strażacką gmin Zamość i Stary Zamość. Przed tygodniem dominowały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, tym razem do Pniówka przyjadą dorośli druhowie strażacy OSP. Głównym punktem niedzielnej imprezy rekreacyjno-festynowej będą Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek OSP gmin Zamość i Stary Zamość, w których weźmie udział ok. 350 uczestników. Imprezę rozpocznie o 13:30 zbiórka, a następnie przemarsz przybyłych jednostek OSP na boisko przy świetlicy w Pniówku. W utrzymaniu kroku marszowego pomogą druhom strażakom rytmy utworów marszowych w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Białowola. W ramach zawodów odbędzie się prezentacja sekcji w zakresie musztry, sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami i ćwiczenia bojowe z użyciem sprzętu strażackiego. Podczas spotkania Wójt Gminy Zamość będzie przyjmował interesantów we wszystkich gminnych sprawach w godzinach od 15:00 do 16:00.

Nie zabraknie atrakcji festynowych. Dla najmłodszych przewidziano dmuchane zamki z darmowym wstępem i różnego rodzaju bezpłatne warsztaty rękodzielnicze nie tylko dla dzieci.

Organizatorami wydarzenia są Samorząd Gminy Zamość, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zamościu, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość, a lokalnie Sołtys i Rada Sołecka Pniówka, OSP i Koło Gospodyń Wiejskich w Pniówku.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments