Jedyne na świecie takie Mobilne Muzeum na Zamojskiej Starówce

0
1151

W miesiącu czerwcu Diecezję Zamojsko – Lubaczowską odwiedza jedyne na świecie Mobilne Muzeum św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej.

W czasie trasy po Roztoczu ostatnim miejscem jest Zamość.

Mobilne Muzeum Jana Pawła II jest projektem Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie, mającym na celu promowanie myśli i nauczania Ojca Świętego. Muzeum na kółkach mieści się w potężnym tirze (4 metry wysokości, 18 metrów długości i 62 m kw. powierzchni). Wewnątrz można zobaczyć pamiątki po Ojcu Świętym m in. szaty liturgiczne, krzyż pektoralny, przedmioty, które znajdowały się na jego biurku przed wyjazdem na konklawe, fotografie, modlitewniki. Mobilna ekspozycja jest własnością Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.

Papieskie pamiątki, które można zobaczyć w czasie zwiedzania mobilnego muzeum, zostały przekazane przez ks. kard. Stanisława Dziwisza, Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie.
Do elementów ekspozycji należą m.in. brewiarz, którego papież Polak używał do codziennej modlitwy, pióro, różaniec, na którym się modlił, buty, narty, krzyż pektoralny, sutanna, ukochana książka Jana Pawła II – Dzienniczek św. Faustyny, piuska oraz zegar z rezydencji w Castel Gandolfo. W muzeum prezentowane są też filmy i liczne materiały zdjęciowe związane ze św. Janem Pawłem II i św. Faustyną Kowalską.

źródło: Katolickie Radio Zamość, www.diecezja.zamojskolubaczowska.pl

 

Poprzedni artykułZamojska Arlekinada 2016
Następny artykułMobilne Muzeum od środka. Zapraszamy do fotorelacji
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments