Zamojska Arlekinada 2016

0
1223

Dzisiaj, w sobotę 11 czerwca 2016 roku o godz. 21:00 na Rynku Wielkim w Zamościu odbyło się po raz siódmy widowisko artystyczne nawiązujące go karnawału weneckiego. Zamojska Arlekinada odbywa się od 2009 roku.

U stóp Ratusza wystąpiło ponad 100 wykonawców – aktorów, tancerzy, szczudlarzy, żonglerów – przebranych w karnawałowe i historyczne kostiumy prezentujące układy taneczne, etiudy inspirowane komedią dell arte. Występom towarzyszyłu pokazy ognia. Reżyserem tego wielkiego widowiska jest Jolanta Kalinowska – Obst. Tegoroczną Arlekinadę swoimi występami uświetnili artyści Teatru Gry i Ludzie z Katowic, Gwardii Gryfa z Wrocławia (laureat programu Mam talent) oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”.

Widowisko jest utrzymane w poetyce commedii dell’arte i opowiada o historii dawnych zamojskich rodów, których najmłodsze pokolenie połączyła miłość i ….I tu zaczynają się komplikacje…
W przedstawieniu można było zobaczyć wszystko to, co „dell’artowskie” – Arlekina, Pantalone, Zaniego, przepiękne różnorodne stroje, maski, tańce dworskie, żonglerkę chorągwiami, dużo zamieszania, dużo pomyłek, rubasznego humoru a jeszcze więcej śmiechu.

Organizatorem widowiska jest Zamojski Dom Kultury. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Miasta Zamościa.

cag.

 

Poprzedni artykułWybrano najpiękniejsze koty. Jak się prezentują? Sami zobaczcie!
Następny artykułJedyne na świecie takie Mobilne Muzeum na Zamojskiej Starówce
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments