Zamojska Arlekinada 2016

0
1208
- reklama-

Dzisiaj, w sobotę 11 czerwca 2016 roku o godz. 21:00 na Rynku Wielkim w Zamościu odbyło się po raz siódmy widowisko artystyczne nawiązujące go karnawału weneckiego. Zamojska Arlekinada odbywa się od 2009 roku.

U stóp Ratusza wystąpiło ponad 100 wykonawców – aktorów, tancerzy, szczudlarzy, żonglerów – przebranych w karnawałowe i historyczne kostiumy prezentujące układy taneczne, etiudy inspirowane komedią dell arte. Występom towarzyszyłu pokazy ognia. Reżyserem tego wielkiego widowiska jest Jolanta Kalinowska – Obst. Tegoroczną Arlekinadę swoimi występami uświetnili artyści Teatru Gry i Ludzie z Katowic, Gwardii Gryfa z Wrocławia (laureat programu Mam talent) oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”.

Widowisko jest utrzymane w poetyce commedii dell’arte i opowiada o historii dawnych zamojskich rodów, których najmłodsze pokolenie połączyła miłość i ….I tu zaczynają się komplikacje…
W przedstawieniu można było zobaczyć wszystko to, co „dell’artowskie” – Arlekina, Pantalone, Zaniego, przepiękne różnorodne stroje, maski, tańce dworskie, żonglerkę chorągwiami, dużo zamieszania, dużo pomyłek, rubasznego humoru a jeszcze więcej śmiechu.

Organizatorem widowiska jest Zamojski Dom Kultury. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Miasta Zamościa.

cag.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments