Międzygminne Spotkania z Tradycją Strażacką w Pniówku

0
1034

Zawody strażackie MDP OSP i festyn rodzinny to dwa najważniejsze elementy jednej imprezy, która odbędzie się w niedzielę, 12 czerwca, w Pniówku pod nazwą „Międzygminne Spotkania z Tradycją Strażacką”.

Na boisku przy świetlicy w Pniówku spotkają się w niedzielę Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Ochotniczej Straży Pożarnej z dwóch gmin: Zamość i Stary Zamość. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13:30 występem Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Białowola, a w tym czasie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP przemaszerują spod świetlicy na boisko, gdzie odbędą się Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Weźmie w nich udział ok. 250 młodych zawodników. Rywalizacja przewiduje m.in. sztafetę pożarniczą 7 x 50 m z przeszkodami i ćwiczenia bojowe z użyciem sprzętu strażackiego.
Z kolei, atrakcje festynowe umiejscowiono w bezpośrednim sąsiedztwie zawodów, tuż przy boisku, na którym odbędą się zawody. Dobrą zabawę dzieciom zapewnią w Pniówku m.in. dmuchane zamki z darmowym wstępem, a także warsztaty rękodzielnicze dla każdego, pokaz strażackich wozów bojowych i wyposażenia strażackiego. W trakcie imprezy Wójt Gminy Zamość, Ryszard Gliwiński, będzie do dyspozycji interesantów w godzinach 14:00 – 15:00.

Organizatorami wydarzenia są: Samorząd Gminy Zamość, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zamościu, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Pniówek, Ochotnicza Straż Pożarna w Pniówku, Koło Gospodyń Wiejskich w Pniówku, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość, Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+.

materiał nadesłany – Jarosław Kalbarczyk 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments