Parlez-vous français?

0
1281
- reklama-

Z Komarowa do Londynu, do Paryża? Żaden problem.

Dzień Języków Obcych to doskonała forma edukacji praktykowana od kilku lat w Publicznym Gimnazjum w Komarowie – Osadzie. Gimnazjaliści w ten sposób mogą rozwijać swoje zainteresowania i pogłębiać wiedzę z języków obcych: angielskiego  i francuskiego, których na co dzień uczą się w swojej szkole. Uczestnicząc w różnych konkursach, mają możliwość wykazania się znajomością tych języków, a także publicznego zaprezentowania swoich talentów oraz umiejętności artystycznych i językowych. Jest to także nauka  poprzez zabawę. Uczniowie uczą się ponadto zdrowej rywalizacji.

Dzień Języków Obcych przybliża uczniom kulturę państw angielskiego i francuskiego obszaru językowego, a przy tym doskonale integruje środowisko uczniowskie.

W ramach tegorocznego Dnia Języków Obcych przeprowadzone zostały następujące konkursy sprawdzające wiedzę o Anglii i Francji:

  • konkurs wiedzy on-line;
  • konkurs na plakat „Plan miasta”;
  • konkurs „Najsłynniejsze budowle miast w 3D”;
  • konkurs wiedzy o największych miastach;
  • konkurs na przebranie „Żywy symbol miasta”;

Zwyciężczynią konkursu wiedzy on-line została Karolina Jachymek z klasy III, najładniejszy „Plan miasta” przygotowały: Karolina Szeremeta i Wiktoria Tymczuk z IIa, w konkursie na „Najsłynniejsze budowle miast w 3D” najlepiej zaprezentowały się duety: Natalia Kornas i Joanna Mulawa oraz Karolina Szeremeta i Wiktoria Tymczuk z klasy IIa, a także trzecioklasista Dariusz Maryńczak. Ponadto w konkursie wiedzy o największych miastach najlepiej wypadła drużyna z Ib, która wystąpiła w składzie: Marta Bochniak, Sylwia Niezgoda i Kamila Szala, natomiast triumfatorką konkursu na przebranie „Żywy symbol miasta” została Paulina Kukiełka, również z klasy Ib.

Możliwość wygrania słodkich upominków mieli także widzowie, poprawnie odpowiadając na pytania zadawane przez prowadzące.

Podczas obrad jury społeczność szkolna mogła wysłuchać popularnych utworów muzycznych – angielskich i francuskich – w wykonaniu uczennic: Pauliny Kawy, Ilony Kudyk i Karoliny Szeremety.

Tegoroczny Dzień Języków Obcych odbył się 22 marca 2016 r., a jego organizatorkami były nauczycielki języków obcych w Publicznym Gimnazjum w Komarowie – Osadzie: pani Tamara Bur oraz pani Katarzyna Gajewska – Pleskaczyńska.

Anna Maryńczak

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments