Skazani na sukces

0
1718
GAIA

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Komarowie–Osadzie zawsze wkładają wiele pracy i wysiłku, aby ich starania zaowocowały sukcesem. Dotyczy to zarówno tych, którzy realizują się w dziedzinie edukacyjnej oraz artystycznej, jak i sportowej. Uczniowie systematycznie przygotowują się pod czujnym okiem swoich nauczycieli, dla których sukces podopiecznych jest wynagrodzeniem ich starań, a przede wszystkim źródłem satysfakcji.

18 marca chór szkolny „ECHO” prowadzony przez nauczyciela muzyki pana Marka Biszczana wyśpiewał II miejsce podczas I Festiwalu Piosenki Wojskowej „Z młodej piersi się wyrwało …”, zorganizowanego przez Technikum oraz Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kilińskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Zamościu. Celem festiwalu była popularyzacja pieśni wojskowej i patriotycznej oraz pokazanie jej roli w rozwijaniu poczucia tożsamości i dumy narodowej. „ECHO” zaprezentowało piosenki: „Poprzez walki dym” oraz „Bywaj dziewczę zdrowe”. Oprócz II miejsca chór otrzymał również nagrodę specjalną.

Z kolei w ramach Zamojskich Dni Frankofonii, które odbyły się 19 marca w II Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu, trzy uczennice Publicznego Gimnazjum w Komarowie-Osadzie: Anna Biszczan, Laura Mikuła oraz Natalia Skiba rywalizowały z uczniami innych gimnazjów powiatu zamojskiego w konkursie „Connaissons le Canada par ateliers tournants” („Poznajemy Kanadę poprzez stacje dydaktyczne”). Uczestnicy wykonywali zadania na pięciu stacjach dydaktycznych, które sprawdzały różnorodne umiejętności z zakresu posługiwania się językiem francuskim oraz wiadomości o Kanadzie, a w szczególności o francuskojęzycznej prowincji Québec. Uczennica klasy III – Laura Mikuła zajęła I miejsce. Do konkursu dziewczęta przygotowywała nauczycielka języka francuskiego – pani Katarzyna Gajewska-Pleskaczyńska.

Sukcesem zakończyły się również zmagania dwóch drużyn szczypiornistów: żeńskiej i męskiej, których trenerem jest nauczyciel wychowania fizycznego – pan Krzysztof Danilewicz. 16 marca podczas rejonowego etapu Gimnazjady Dziewcząt w Piłce Ręcznej w Zamościu drużyna szczypiornistek w składzie: Laura Mikuła, Jagoda Ramiączek, Natalia Skiba, Karolina Szeremeta, Maja Jankowska, Paulina Wróblewska, Natalia Kornas, Jagoda Krosman, Anna Biszczan, Katarzyna Łaba, Aleksandra Flak, Joanna Mulawa, Wiktoria Tymczuk i Agata Tetych wywalczyła II miejsce. Dziewczęta znalazły się za drużyną ze Zwierzyńca, pokonując koleżanki z Hrubieszowa i Tyszowiec. Z kolei piłkarze ręczni za wszelką cenę starali się dotrzymać kroku swoim koleżankom i – tak jak one – dali z siebie wszystko, by utrzymać miejsce na podium. Udało się! 17 marca szczypiorniści w składzie: Jakub Łaba, Dariusz Maryńczak, Hubert Skroban, Dawid Korneluk, Artur Nabożny, Kamil Topolski, Krzysztof Pilip, Krystian Czerwiński, Jakub Cyc, Norbert Działa, Sebastian Niemczuk, Jakub Płachta, Robert Struzik, Krzysztof Struzik i Daniel Baranowski wywalczyli II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w piłce ręcznej chłopców w Żdanowie, a tym samym awans do rozgrywek rejonowych, które odbędą się 22 marca w Zamościu. Na podium znaleźli się za drużyną ze Żdanowa, przegrywając jedynie 1 bramką. Natomiast w pięknym stylu pokonali szczypiornistów ze Zwierzyńca i Płoskiego.

Anna Maryńczak

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments