A może ferie w muzeum?

0
1891

Ferie 2016 w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał to cykl spotkań o otwartej formule, które odbywają się od wtorku do piątku w wybranych obiektach Muzeum. Mile widziani są wszyscy chętni, którzy chcą się zapoznać z ciekawostkami na temat historii i sztuki, z grami edukacyjnymi i twórczo spędzić wolny czas.

W programie:

 • 16.02 – “Szabla szabli nie równa” – warsztaty bronioznawcze – broń biała od XVI do I połowy XIX wieku. W czasie zajęć prowadzący omówi i zaprezentuje różne rodzaje broni białej, przedstawi ich wykorzystanie a uczestnicy będą mogli przyjżeć się bliżej muzealnym eksponatom i porównać je z replikami mieczy, tarcz czy hełmów.
 • 17.02 – “Dzień z historią na planszach” – zapraszamy na turniej planszowych gier historycznych dla dzieci i młodzieży, wydanych przez IPN (Kolejka, Pamięć ’39, 303 Battle of Britain, Znaj znak – Monte Cassino i wiele wiele innych…
 • 18.02 – “Zabytki z ziemi” – na warsztatach dzieci poznają tajniki pracy archeologa i jego warsztat. Zapoznamy się z militarnymi znaleziskami, które zostały ukryte lub zagubione w ziemi. Będziemy poszukiwać ukrytych przedmiotów i prowadzić dokumentację archeologiczną.
 • 19.02 – “Egzotyczna podróż” – warsztaty wpisują sie w program towarzyszący wystawie “Egzotyczna Europa. W 100. rocznicę śmierci Józefa Brandta, a ich tematyką będzie egzotyczna podróż. Wędrując przez piękne krainy i barwne pejzaże, skomponujemy z nich własne orginalne obrazy.
 • 23.02 – “Broń żołnierza” – warsztaty bronioznawcze – broń palna od XVI do I połowy XIX wieku.  Uczestnicy zajęć poznają historię rozwoju broni palnej od XVI do XIX wieku. Na podstawie replik eksponatów poznamy sposoby działania systemów zamkowych używanych w broni na polach bitewnych w czasach nowożytnych. Ponadto dowiemy się jakie było zastosowanie klucza, kapelusza, skałki czy forkietu, kiedy wynaleziono bagnet i czym jest kontrmarsz.
 • 24.02 – “Dzień z historią na planszach” – zapraszamy na festiwal gier planszowych dla dzieci i młodzieży, wydanych przez IPN (Kolejka, Pamięć ’39, 303 Battle of Britain, Znaj znak – Monte Cassino i wiele wiele innych…
 • 25.02 – “O zabytkach i ich konserwacji” – obiekty zabytkowe wykorzystywane jako przedmioty użytkowe ich zabezpieczanie i konserwacja czyli wszystko o stali i rdzy!
 • 26.02 – “Egzotyczna podróż” – warsztaty wpisują sie w program towarzyszący wystawie “Egzotyczna Europa. W 100. rocznicę śmierci Józefa Brandta, a ich tematyką będzie egzotyczna podróż. Wędrując przez piękne krainy i barwne pejzaże, skomponujemy z nich własne orgynalne obrazy.

 

 1. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 lat
 2. Rozpoczynają się o godz. 10.00 (trwają od wtorku do piątku)
 3. Czas trwania warsztatów to ok. 1.5 godziny
 4. Koszt – bilet wstępu do Muzeum – 6 zł.
 5. Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o wcześniejsze zapisy:[email protected] lub tel. 606 845 759

 

 

Poprzedni artykułPoetycko z Zofią Kucówną
Następny artykułAdam Witkowski ponownie Prezesem AMSPN Hetman
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments