Poetycko z Zofią Kucówną

0
1432

Charyzmatyczna Zofia Kucówna była bohaterką muzyczno-poetyckiego spotkania, które zorganizował Zamojski Dom Kultury we współpracy z z Festiwalem „Szczebrzeszyn – Stolica Języka Polskiego”. Współpraca tych podmiotów ma wykraczać poza kilka letnich dni w Szczebrzeszynie. Piotr Duda – pomysłodawca szczebrzeszyńskich spotkań literackich zapowiedział, że tegoroczny Festiwal rozpocznie się 31 lipca, a jeden dzień festiwalowych wydarzeń zaplanowano w Zamościu.

Spotkanie rozpoczął Janusz Nowosad – dyrektor ZDK, który powitał artystkę i publiczność. Autorem ilustracji muzycznej do poezji był Piotr Stopa – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Zamościu.

Spotkanie miało kameralny charakter, widzowie mieli okazję usiąść blisko poetki na scenie ZDK. Wśród widowni najliczniejszą grupę stanowiły słuchaczki i słuchacze Zamojskiego Uniwersytetu III Wieku.

Zofia Kucówna przybliżyła postać i twórczość Julii Hartwig – laureatki nagrody literackiej im. Wisławy Szymborskiej. Julia Hartwig to przede wszystkim poetka i eseistka, ale także tłumaczka literatury pięknej z języka francuskiego i angielskiego. Urodziła się i dorastała w Lublinie. Na scenie ZDK wybrzmiała twórczość z różnych okresów życia Julii Hartwig, opatrzona subtelnym komentarzem Zofii Kucówny.

Na zakończenie spotkania artystka podpisywała swoją książkę i mile pogawędziła z publicznością.

 

cag.

Poprzedni artykułNiech moc będzie z Wami
Następny artykułA może ferie w muzeum?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments