Brazil i Arva w ZOO

0
807
fot. ZOO Zamość

Do zamojskiego ZOO trafiły dwie wyjątkowe samice osła somalijskiego. Gatunek jest zagrożony wyginięciem. W zamojskim ZOO wkrótce będzie czwórka osłów somalijskich, w tym jeden samiec. Taki układ u tych zwierząt to normalna sytuacja, bo korzystna do dalszego rozmnażania.

Brazil i Arva – dwie samice już zamieszkały w ZOO w Zamościu i czują się świetnie w nowym domu.

Zwierzęta w naturze występujące bardzo rzadko – jest ich około 200. W ogrodach zoologicznych żyje około 130. Zamojski ogród z somalijskimi osłami wyróżnia się na mapie kraju.

Somalijskie osły to prawdziwe okazy piękności. Panie oślice należą do najpiękniejszych. Samice – roczna i pięcioletnia, w nowym miejscu czują się dobrze. Specjalnie dla nich przygotowano wyjątkowe podłoże. Wybieg podobny do tego pustynnego wykonano z kilkudziesięciu ton żwiru i piasku, jest też wiata zbudowana ze starej szopki bożonarodzeniowej. Dostosowane też do oślich potrzeb jest menu.

Oślice somalijskie do Zamościa przyjechały z Czech, za półtora miesiąca dołączy do nich jeszcze para z niemieckich ogrodów zoologicznych. I są nadzieje, że z czasem pojawią się młode osiołki.

 

 

Poprzedni artykułMiasto dopłaci do wymiany pieca
Następny artykułPiękny Jubileusz I Liceum
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments