Kryształowe Cegły – XV edycja

1
2643

Miasto Zamość jest patronem i współorganizatorem XV edycji konkursu „O Kryształową Cegłę”  – na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej, na Szlaku Słońca i Śniegu. W konkursie udział biorą inwestycje zrealizowane po obu stronach wschodniej granicy UE. Plebiscyt ma na celu popularyzowanie innowacyjnych rozwiązań w budownictwie. Do tegorocznej, jubileuszowej edycji zgłoszono ok. 60 obiektów z Polski, Ukrainy i Białorusi.
Tegoroczne “Kryształowe Cegły” to jubileuszowa, piętnasta edycja konkursu. W dotychczasowych 14 edycjach Konkursu rywalizowało ze sobą ponad 750 inwestycji budowlanych, zrealizowanych w przygranicznych regionach Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Słowacji. Były to zarówno nowe, jak i modernizowane obiekty, o zróżnicowanym nakładzie finansowym, reprezentujące bogaty katalog kategorii – od niewielkich lokalnych ośrodków kultury czy sportu, po duże zespoły zabudowy mieszkaniowo-usługowej, hotele, sanatoria, obiekty sakralne czy akademickie, parki naukowo-technologiczne, centra handlowe.

W dniach 5–6 listopada pracownicy urzędu miasta, jako członkowie kapituły, razem z przewodniczącym komitetu organizacyjnego kapituły Kazimierzem Widysiewiczem oraz przewodniczącą kapituły Elżbietą Mącik, uczestniczyli w przeglądzie obiektów zgłoszonych do konkursu, znajdujących się na trasie Lublin – Krasnystaw – Zamość – Rzeszów.

Z terenu Zamościa w konkursie udział biorą 3 inwestycje:

  • modernizacja i rozbudowa Ogrodu Zoologicznego w Zamościu zlokalizowanego przy ulicy Szczebrzeskiej – inwestycja zgłoszona przez Miasto Zamość,
  • modernizacja i remont XIX wiecznego budynku zlokalizowanego przy ulicy Orlej w Zamościu na potrzeby Prokuratury Okręgowej  w Zamościu – inwestycja zgłoszona przez użytkownika,
  • budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ulicy Płk. Leopolda Lisa-Kuli – inwestycja zgłoszona przez wykonawcę firmę BUDMAT.

Wręczenie prestiżowych nagród i wyróżnień JUBILEUSZOWEJ edycji nastąpi podczas Uroczystej Gali, która odbędzie się w grudniu 2015 roku w Lublinie. Konkurs będzie promowany w mediach lokalnych, krajowych oraz zagranicznych.

Poprzedni artykułZajrzą do pieca
Następny artykułPomagamy kotom
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pampi

jak można zgłaszać do jakiegokolwiek konkursu z inwestycją nieprzyjazną niepełnosprawnym!!! Schody schody brak podjazdów