Zajrzą do pieca

0
1506

Zamojski magistrat przygotowuje plan kontroli na osiedlach domów jednorodzinnych. Patrole składające się z pracowników Biura Ochrony Środowiska i funkcjonariuszy Straży Miejskiej będą miały uprawnienia nadane przez prezydenta, na mocy których mogą skontrolować piece centralnego ogrzewania. Oczywiście nie same piece, ale to co jest w nich spalane.
Kierownik Biura Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej Piotr Zając, wyjaśnia, że sygnały o spalaniu śmieci zgłaszają sami mieszkańcy i tymi zgłoszeniami patrole zajmą się w pierwszej kolejności.
Za spalanie śmieci w piecu centralnego ogrzewania, straż miejska, może wystawić mandat. Wysokość takiej kary może sięgać nawet 500 zł. Straż miejska ma też prawo przyjrzeć się umowie na wywóz śmieci.

Równocześnie z podejmowaniem działań zapobiegających zadymieniu, prowadzona jest aktywność edukacyjna. Urzędnicy odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach naświetlając problem ochrony środowiska, segregacji odpadów. Miasto Zamość opracowuje też program dopłaty do wymiany starych pieców opalanych węglem. Pieniądze w budżecie na ten cel powinny być w roku 2016.

 

O ustawie antysmogowej czytaj TUTAJ

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments