Aqua aerobic

0
1223

Ośrodek Sportu i Rekreacji  – Kryta Pływalnia, zaprasza na Aqua aerobic.

Pierwsze spotkanie odbędzie się  we wtorek 20 października o godzinie 20.00. Zajęcia będą odbywać się cyklicznie we wtorki i czwartki w godzinach od 20.00 do 21.00

Koszt:
1 godzina zajęć z instruktorem –14 zł.
Karnet  – 11 godzin zajęć –140 zł.

Najlepsze efekty uzyskuje się ćwicząc dwa razy w tygodniu.

Aqua aerobic to ćwiczenia w wodzie w postaci prostych choreografii przypominających aerobik. Angażowane są tu wszystkie grupy mięśniowe, ćwiczenia natomiast są bardzo bezpieczne i efektywne. Opór wody sprawia iż 1 minuta ćwiczeń w wodzie jest równa 5 minutom zwykłych ćwiczeń na lądzie.
Ćwiczenia w wodzie wykonuje się prawie bez wysiłku, a mimo to poprawiają one formę, rzeźbią sylwetkę i doskonale odprężają. Nawet spora nadwaga, kiepska forma, nie są przeszkodą dlatego typu aktywności fizycznej. Ćwicząc aqua aerobik szybko można pozbyć się zbędnych kilogramów, ponieważ ruch w wodzie przyspiesza przemianę materii. Aqua aerobik zmniejsza cellulit, masując i ujędrniając ciało, a ponadto najskuteczniej redukuje tkankę tłuszczową. Podczas wodnego aerobiku można spalić od 400 do 500 kcal przez 45 minut – to więcej niż w czasie tradycyjnych zajęć. Ćwicząc w wodzie, musimy  bowiem dodatkowo pokonać jej opór. Angażujemy wówczas wiele mięśni, nawet tych rzadko używanych na co dzień. Co ciekawe, choć mięśnie  pracują bardzo intensywnie, zupełnie tego nie odczuwamy!
Gimnastyka wodna nie tylko usprawnia przemianę materii ale dodatkowo przyśpiesza usuwanie toksyn z organizmu.

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments