“Zamojszczyzna” rozpoczęła świętowanie

0
1443

 

Koncertem Inauguracyjnym Zespół Pieśni i Tańca “Zamojszczyzna” rozpoczął obchody jubileuszu 30-lecia działalności artystycznej.

“W naszej swojskiej nucie” to koncert, który zgromadził prawdziwe tłumy w sali widowiskowej Zamojskiego Domu Kultury.

W niedzielę 18 października o 10.30 w Zamojskiej Katedrze zespoły taneczne, śpiewacze wezmą udział w mszy świętej.
W piątek 23 października o godz. 18.00 Zamościanie będą mogli obejrzeć widowisko artystyczne „Korowodem roztańczonym”. Bilety na koncert można kupić w Zamojskim Domu Kultury (koszt 10zł). Natomiast „Koncert Galowy” odbędzie się w sobotę 24 października o 16.00. Na udział w tej uczcie muzyki, tańca, śpiewu i kolorowej ludowości mogą liczyć jedynie posiadacze zaproszeń.

Zespół Pieśni i Tańca “Zamojszczyzna” to kunszt, żywiołowe tańce i muzyka, to dynamika, ruch, to szaleństwo barw i bogactwo kostiumów, o świetność których również dba się w zespole z niezwykłą pieczołowitością i starannością, bo kostium jest najbardziej efektownym elementem folkloru i zwraca uwagę widzów, a tancerzom dodaje urody. Wszystko to w połączeniu z doskonale skomponowaną choreografią, wielogodzinnymi próbami, a także rodzinną atmosferą jaka panuje w zespole, świadczy o jego sile i znaczeniu dla regionu. To „Zamojszczyzna” właśnie dzięki tak barwnemu przekazowi utrwala nasze dziedzictwo, stała się niejako ambasadorem kultury polskiej na świecie.

 

 

Poprzedni artykułKonkurs rozstrzygnięty
Następny artykułPoznaj sztukę kaligrafii
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments