Dzień otwarty w ZOO

2
3122

Zwiedzanie ZOO za darmo, konkursy dla dzieci, otwarcie nowych pawilonów oraz konferencja tematyczna.

We wtorek, 20 października br. odbędzie się oficjalne otwarcie nowych obiektów na terenie Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu, czyli pawilonu dla hipopotamów karłowatych, tapirów, kapibar i mar patagońskich oraz trzech pawilonów dla ptactwa wodnego.

Pawilony zostały wybudowane w ramach projektu „Modernizacja ogrodów zoologicznych w Zamościu i Łucku oraz opracowanie koncepcji utworzenia strefy rekreacji w Rzeszowie w celu rozwoju transgranicznej kwalifikowanej turystyki przyrodniczej”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007 – 2013.

Będzie to jednocześnie Dzień Otwarty ZOO, czyli dzień w którym zwiedzanie ZOO jest bezpłatne. Na ten dzień zaplanowano atrakcje dla zwiedzających, przede wszystkim dla dzieci i młodzieży.

Na zorganizowanych stoiskach tematycznych najmłodsi będą malować, kolorować i wyklejać. Dla dzieci w wieku szkolnym zaplanowano rozwiązywanie zagadek o zwierzętach. Młodzież będzie rozwiązywać krzyżówki i rozwiązywać zadania dotyczące historii zoo. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w konkursie plastycznym „Zwierzaki-dziwaki”. Ponadto będzie malowanie buziek dla dzieci i stoisko ze zwierzęciem, z którym będzie można zrobić sobie zdjęcie.

W organizację uroczystości włączyła się Służba Celna, która w tym dniu weźmie udział w działaniach promocyjnych i informacyjnych związanych z tematyką CITES.

Program:

09.30 – 10.00             otwarcie uroczystości, powitanie gości, wystąpienie Prezydenta Miasta Zamość

10.00 – 10.40            wystąpienia przedstawicieli Partnerów w projekcie tj. Komitetu Wykonawczego Rady Miasta Łucka i Gminy Miasta Rzeszów oraz innych zaproszonych gości

10.40 – 11.20            Prezentacja „Historia remontu, przebudowy, rozbudowy Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu”

11.20 – 11.40            Prezentacja „Modernizacja ogrodu zoologicznego w Łucku”

11.40 – 12.00            Prezentacja „Koncepcja utworzenia w Rzeszowie strefy rekreacji z elementami ogrodu zoologicznego”

12.00 – 12.15            przerwa kawowa

12.15 – 12.35            Prezentacja „Ogrody zoologiczne w Unii Europejskiej oraz ich rola w ochronie przyrody na tle unijnych działań na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i zrównoważonego rozwoju”

12.35 – 12.50            Prezentacja „Zwierzęta nie znają granic. Fauna Roztocza. Współpraca polsko – ukraińska na rzecz ochrony przyrody”

12.50 – 13.20            Prezentacja „Program Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2007-2013 oraz 2014-2020”

13.20 – 14.00            lunch

14.00 – 14.30            uroczyste otwarcie wybudowanych obiektów

14.30 – 16.00            zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego w Zamościu.

 

Poprzedni artykułUstawa antysmogowa
Następny artykułBiesiada w Książnicy
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aga

Szkoda, że nikt nie pomyślał iż wakacje się skończyły i we wtorek dzieci idą do szkoły zamiast spacerować po zoo, Takie imprezy to na weekendzie sie robi!

Nowy Kurier Zamojski
Reply to  aga

Owszem szkoda, ale zwiedzanie jest po południu. Na pewno dzieci skorzystają.
W wakacje jeszcze nie było takich atrakcji.