7. Pielgrzymka Strażaków

0
1535

Już po raz siódmy do Sanktuarium w Krasnobrodzie pielgrzymowali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu oraz druhowie z Ochotniczych  Straży Pożarnych powiatu zamojskiego. Stało się juz tradycją, że dzień pielgrzymki przypada na ostatnią niedzielę września.

Centralną częścią pielgrzymki była Msza Święta dziękczynna za ostatni rok funkcjonowania straży pożarnych. Uroczystości uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Białowoli. Mszy w intencji strażaków i ich rodzin przewodniczył ks. prałat Roman Marszalec – senior. Homilię wygłosił ks. prałat Eugeniusz Derdziuk, który  wskazał, że strażacki mundur zobowiązuje nie tylko do bycia pomocnym strażakiem, ale też do bycia dobrym człowiekiem w życiu codziennym, stanowiącym wzór dla innych.

W pielgrzymce udział wzięło ok. 300 strażaków (najwięcej z gminy Zamość) w tym 19 pocztów sztandarowych straży pożarnych, a także: nadbryg. Tadeusz Milewski Lubelski Komendant Wojewódzki,  bryg. Jacek Sobczyński Komendant Miejski PSP w Zamościu, Arkadiusz Bratkowski Członek Zarządu Województwa Lubelskiego, druh Kazimierz Mielnicki V-ce starosta i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego  ZOSP RP, płk Mieczysław Skiba, Krzysztof Rusztyn Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Zamość, oraz.   prezesi zarządów gminnych ZOSP  z Zamościa, Łabuń i Sitna.

Oceniając miniony rok w ochronie przeciwpożarowej na naszym terenie, wypada zauważyć, że był to rok stosunkowo bezpieczny. Jedynie majowe intensywne opady deszczu występujące szczególnie na terenie gm. Łabunie spowodowały znaczne straty materialne – informuje mł. bryg. mgr inż. Andrzej Szozda.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments