Wzór na konkurencję

0
1459

11 sierpnia ogłoszono kolejny konkurs z programu Polska Wschodnia.

“Wzór na konkurencję” to działanie skierowane do małych i średnich firm 5 województw Polski Wschodniej, w tym oczywiście lubelskiego. Celem tego działania jest zwiększenie potencjału przedsiębiorstw w zakresie wykorzystywania wzornictwa przemysłowego w tworzeniu nowych produktów.

Wzornictwo przemysłowe to najmłodsza z dziedzin projektowania, współgra z produkcją, konsumpcją i kulturą, dzięki czemu wpisuje się w strategię rozwoju gospodarczego.

Maksymalna wartość dotacji, jaką może otrzymać firma w pierwszym przygotowawczym etapie to 100 tys. zł. Jeżeli firma po serii audytów i weryfikacji otrzyma odpowiednie noty i będzie chciała wprowadzić swój nowy produkt na rynek, może ubiegać się o znacznie większe sumy. W kolejnym konkursie będzie można uzyskać nawet 3 mln zł dotacji.

Wnioski będą przyjmowane od 20 października do końca roku.

Na terenie Zamojszczyzny działają liczne zakłady produkcyjne z branży meblarskiej, stolarskiej,  czy chociażby jubilerstwo, które z pewnością sprostałyby wymogom programu. Dzięki temu programowi nasze rodzime przedsiębiorstwa mają szansę zyskać ogromną przewagę konkurencyjną. Dlatego też życzymy zamojskim firmom inspirujących pomysłów i wysokich kwot dotacji.

red. cag.

Poprzedni artykuł“Modelowa Rewitalizacja” szansa na pieniądze dla Miasta
Następny artykułSztuka nam w duszy gra
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments