Igrzyska LZS w Zamościu

0
1146

W dniach 27-29 sierpnia w Zamościu będzie rozgrywał się Finał Centralny XVIII OGÓLNOPOLSKICH IGRZYSK LZS. Impreza ma na celu wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w środowisku wiejskim, promocję kultury fizycznej i ochrony zdrowia, a także promocję aktywności osób starszych i solidarności międzypokoleniowej.

Zawodnicy będą rywalizować w przeróżnych konkurencjach, zarówno indywidualnych, jak i drużynowych. Pojawią się dyscypliny takie jak: piłka nożna kobiet i mężczyzn, piłka siatkowa, piłka plażowa, koszykówka, biatlon czy marsz na orientację.
Z mniej popularnych konkurencji, będziemy mogli zobaczyć rzut oponą traktorową, przeciąganie liny czy przenoszenie worków z piaskiem. Warto też zwrócić uwagę na Czwórbój Władz. W trakcie tej konkurencji zawodnikami będą działacze samorządowi, pracownicy samorządowi z poziomu gminy, powiatu i województwa. Powinni wykazać się doskonałymi wynikami w grze w kręgle, rzucie podkową, strzałach na bramkę czy chociażby rzucie podkową.

Po oficjalnym rozpoczęciu o 19.30 w sobotę 28 sierpnia na Rynku Wielkim w Zamościu, odbędzie się koncert zespołu Power Play.

Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Poprzedni artykułI Przegląd Fotografii Zamojskiej
Następny artykułTarg Śniadaniowy na sportowo
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments