Kino pod gwiazdami na hotelowym dziedzińcu.

0
1701

Od piątku 10 lipca aż do 22 sierpnia na mieszkańców Zamościa i nie tylko czekają starannie dobrane seanse filmowe w ramach “Kina pod Gwiazdami”.
Centrum Kultury Filmowej, Hotel Mercure zapraszają by kilkanaście wakacyjnych wieczorów poświęcić na wyśmienite projekcje filmowe.
Seanse są bezpłatne.

W pierwszym dniu wyświetlona będzie przebojowa komedia Piotra Wereśniaka “Wkręceni”, gdzie mamy liczne aluzje do naszego miasta. Kontynuację stanowi film “Wkręceni II”, który obejrzymy dzień później – 11 lipca.

Na uwagę widzów zasługuje dokument muzyczny Krzysztofa Magowskiego “Sen o Warszawie”, traktujący o życiu i twórczości Czesława Niemena. Do filmu wykorzystano genialną muzykę Niemena. Projekcja 18 lipca.

Nowy Kurier gorąco poleca kino japońskiego reżysera Hirokazu Kore-eda. W piątek 21 sierpnia w ramach “Kina pod gwiazdami” będziemy mieli przyjemność obejrzeć poruszający i subtelny dramat współczesnej rodziny japońskiej, która dowiaduje się, że wychowywany przez nich chłopiec nie jest ich biologicznym dzieckiem, gdyż doszło do pomyłki w szpitalu.

Finałowym seansem, jak można się spodziewać, będzie “Ida” Pawła Pawlikowskiego – sobota 22 sierpnia.
Polsko-duńska produkcja dotykająca zagadnienia zagłady Żydów.
Film w ciągu 2 lat od premiery zdobył kilkadziesiąt polskich i zagranicznych nagród filmowych, w tym tę najważniejszą – Oskara – Nagroda Akademii Filmowej za najlepszy film nieanglojęzyczny.

Szczegółowy repertuar CKF
Zapraszamy!!

Poprzedni artykułCult Style Lubelszczyzna
Następny artykułExodus młodych w Zamościu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments