Szkolny bal przebierańców – jakie stroje karnawałowe wybrać dla dziewczynki?

0
1115

Szkolny bal przebierańców – jakie stroje karnawałowe wybrać dla dziewczynki?

strojekarnawalowegodanparty Szkolny bal przebierańców - jakie stroje karnawałowe wybrać dla dziewczynki?

Szkolne bale przebierańców to tradycyjna karnawałowa rozrywka organizowana przez polskie placówki edukacyjne. Są one organizowane dla dzieci, a obowiązkowym elementem takich imprez są kostiumy. Dzieci przebierają się wówczas za wybrane bajkowe postaci, ulubionych idoli muzycznych lub filmowych czy książkowych albo za zwierzęta, lub rośliny. Pomysłów na karnawałowe przebranie jest wiele. Szkolne bale to idealna okazja do stworzenia dla swojego dziecka stroju, w którym przez chwilę poczuje się jak swój idol. Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji na przebrania na szkolny bal przebierańców dla dziewczynek!

Strój dla dziewczynki – jak go wybrać?

Wybór stroju dla dziecka, szczególnie dla małej dziewczynki nie jest łatwy. Dobrze jest wybrać przebranie tak, aby można było je później wykorzystać w trakcie innych uroczystości takich, jak Halloween, jasełka czy różnego rodzaju przedstawienia teatralne. Dziewczynki lubią wyróżniać się z tłumu i wyglądać ładnie. Dobrym rozwiązaniem będą więc klasyczne sukienki wróżek czy księżniczek. Należy jednak pamiętać, że każde dziecko jest inne i ma różne upodobania. Jeśli Twoja córka woli na przykład motyw zwierząt, lepiej wybrać strój biedronki lub wiewiórki niż królewny Disneya. Strój poza tym, że powinien być estetycznie wykonany i oryginalny powinien być również wygodny. Pamiętaj, że najważniejszy jest komfort dziecka, który zapewni mu w pełni czerpanie radości ze szkolnej zabawy. Upewnij się więc, że strój jest wygodny i nie ogranicza ruchów Twojej pociechy. 

Strój karnawałowy dla dziecka – kupić czy uszyć?

Wielu rodziców zastanawia się z pewnością czy lepszą opcją jest samodzielne uszycie stroju, czy jego zakup. Zarówno samodzielnie szyte przebranie, jak i zakupiony strój mogą być oryginalne i wyróżniać się z tłumu. Zakup stroju jest jednak wygodniejszą opcją, szczególnie pomocną dla zapracowanych rodziców, którzy nie mają czasu. Szycie takiego stroju karnawałowego nie jest bowiem łatwym i szybkim zadaniem. Ponadto, nie każdy z nas ma umiejętności krawieckie, a zakupione przebrania charakteryzują się zazwyczaj najwyższą jakością i estetyką wykonania. Szeroki wybór strojów karnawałowych na bal dostaniesz, chociażby w GoDanParty. Kupując strój dla dziecka, pamiętaj jednak, aby sprawdzać grupę wiekową, dla jakiej przeznaczone jest dane przebranie, a także rozmiar, tak aby nie okazało się na Twoje dziecko ani za duże, ani za małe. 

Inspiracje na strój dla dziewczynki na karnawał 

Wśród dziewczynek największą popularnością cieszą się przede wszystkim przebrania księżniczek oraz wróżek. Popularny jest szczególnie motyw królewien z bajek Disneya. Znane są, chociażby sukienki: Śpiącej Królewny, Kopciuszka, Królewny Śnieżki czy strój Dżasminy. Wśród bajkowych postaci na balach przebierańców spotkamy też stroje Czerwonego Kapturka, błękitne sukienki charakterystyczne dla sukienki Elzy z bajki Kraina Lodu czy przebrania czarodziejek rodem z Harrego Pottera. Popularne są też motywy zwierzątek takich jak kotki, jednorożce, króliczki, wiewiórki czy biedronki. Dobrym pomysłem jest wybór stroju aniołka, który wykorzystać można również w trakcie organizacji przedstawienia z okazji jasełek w przedszkolu czy szkole. Jeśli Twoja córka nie lubi motywu księżniczek, możesz ją przebrać za piratkę, czy duszka, wampirzycę, wiedźmę lub szkieletora – są to również idealne stroje, które sprawdzą się na halloweenowe imprezy. Wśród przebrań dla dziewczynek królują także stroje baletnic, Indianek czy pielęgniarek. 

Jeśli nadal nie masz pomysłu na strój dla swojego dziecka, poszukaj więcej inspiracji na GoDanParty, gdzie znajdziesz wybór strojów na bal przebierańców oraz wiele niezbędnych dodatków. Stwórz pomysłowy i dopracowany kostium!

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments