Jak nie popaść w długi w czasie epidemii koronawirusa? Musisz to wiedzieć!

0
1011

Sytuacja w kraju związana ze stanem epidemiologicznym robi się coraz trudniejsza, a chorych przybywa z każdym dniem. Niestety dla wielu osób epidemia może zakończyć się pogorszeniem sytuacji finansowej, a nawet długami, które trzeba będzie spłacać przez lata. Wszystko dlatego, że sądy nadal działają (w niepełnym zakresie) i wydają nakazy zapłaty. Wbrew pozorom ogłoszenie stanu epidemiologicznego nie spowodowało, że sądowe terminy przestały biec!

Jakie decyzje władz dla osób pozwanych do sądu o zapłatę długów są kluczowe? Otóż aktualnie działalność sądów w zakresie wokand sądowych została zawieszona. Jednakże niektóre orzeczenia sądowe wydawane są na posiedzeniach niejawnych! Oznacza to, że nadal listonosze mogą doręczać Państwu takie przesyłki sądowe jak np.:

 1. nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym;
 2. nakaz zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym, czyli tzw. EPU;
 3. nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym;
 4. wyrok zaoczny.

W związku z powyższym, kiedy otrzymacie Państwo powyższe orzeczenia sądowe to na złożenie skutecznych środków odwołania macie zaledwie 2 tygodnie od dnia ich odbioru. Dochowanie tego terminu jest bardzo ważne, ponieważ niezastosowanie się do niego będzie w przyszłości groziło postępowaniem komorniczym. A to oznacza zajęcie konta bankowego, wynagrodzenia za pracę, renty czy emerytury. Nie można również wykluczać takich działań komornika jak egzekucja z ruchomości (np. samochód) albo egzekucja z nieruchomości czyli z mieszkania, domu albo działki rolnej lub budowlanej.

Jak bezpiecznie i bez zagrożenia zdrowia zgłosić swoją sprawę sądową?

Przypominamy, że nasza Kancelaria EUROLEGE ma już 8-letnie doświadczenie w zdalnym załatwianiu spraw sądowych o zapłatę długów. Dzięki temu, że działamy on-line spełniamy wszystkie wymogi sanitarne i zalecenia, jakie aktualnie uważane są powszechnie za prawidłowe i pożądane przez ekspertów z dziedziny epidemiologii. Kontakt i zgłoszenia swoich spraw do Kancelarii EUROLEGE możecie Państwo dokonać zdalnie (bez żadnego kontaktu osobistego), nawet bez wychodzenia z domu! Wystarczy urządzenie podłączone do Internetu, a więc np. komputer, tablet, telefon. Bazujemy na dokumentacji wysyłanej do nas w formie skanów albo czytelnych zdjęć.

W jaki sposób możecie zgłosić nam swoją sprawę sądową?

Oto sposoby, dzięki którym możesz zgłosić sprawę prawnikowi bez wychodzenia z domu:

 1. wyślij nam opis swojej sprawy na maila: [email protected]
 2. wyślij nam opis swojej sprawy na Facebooku: https://www.facebook.com/darmowyprawnik/
 3. wyślij nam zgłoszenie swojej sprawy na: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/
 4. zadzwoń do nas pod numer: 530 333 130

Jaki jest termin oczekiwania na odpowiedź ze strony Kancelarii EUROLEGE?

Nasze biuro obsługi interesanta (BOI) czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. W tych godzinach możecie Państwo dzwonić na nasza infolinie (530 333 130).

W przypadku pozostałych środków komunikacji odpowiadamy na bieżąco. Z zastrzeżeniem, że zgłoszenia wysłane po południu danego dnia mogą zostać załatwione dopiero dnia następnego.

Jednocześnie zaznaczamy, że sprawy związane z nakazami zapłaty i wszelkimi sprawami o zapłatę długów na etapie sądowym traktowane są przez nas zawsze priorytetowo. Dlatego od momentu zgłoszenia swojej sprawy, do momentu kontaktu ze strony naszego pracownika upływa zazwyczaj nie więcej niż kilka godzin. Nie dotyczy to tylko sytuacji zgłoszeń poza godzinami pracy albo w dni, w które nie pracujemy. Wówczas takie zgłoszenia załatwiane są możliwe najszybciej w dniach i godzinach pracy biura.

Czy muszę iść na sprawę sądową o zapłatę długu?

W niemal każdej sprawie o zapłatę długu wszystkim zajmuje się prawnik z Kancelarii EUROLEGE. Nie musisz wychodzić z domu ani w celu zgłoszenia sprawy, ani też w celu pójścia do sądu. Dzięki temu oszczędzasz czas oraz nie musisz kontaktować się osobami trzecimi.

Masz problem z komornikiem? Zgłoś nam swoją sprawę bez wychodzenia z domu!

Przypominamy także o tym, że pomagamy również w sprawach, w których osoby zadłużone maja już postępowania komornicze, ale nigdy wcześniej nie wiedziały o żadnej sprawie sądowej. Czyli nigdy nie dostały z sądu nakazu zapłaty, wyroku zaocznego, pozwu o zapłatę, wezwania na rozprawę.

Zgłoszenia swoich spraw komorniczych możecie Państwo dokonywać w ten sam sposób co spraw sądowych, czyli:

 1. wyślij nam opis swojej sprawy na maila: [email protected]
 2. wyślij nam opis swojej sprawy na Facebooku: https://www.facebook.com/darmowyprawnik/
 3. wyślij nam zgłoszenie swojej sprawy na: https://www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/
 4. zadzwoń do nas pod numer: 530 333 130

Poprzedni artykuł„Chorobowe” dla osób wracających z zagranicy
Następny artykułZamość: Skłamał, że ma koronawirusa, bo chciał zobaczyć policjantów w kombinezonach
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments