Popis nietrzeźwej 28-latki (zdjęcia)

0
837

28-latka kierując Audi w miejscowości Wierzba na DK 17 straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w bariery oddzielające chodnik od jezdni. Była pod wyraźnym działaniem alkoholu. Ponieważ nie była wstanie poddać się badaniu alkomatem, została zawieziona na badanie krwi, żeby sprawdzić ile promili miała w organizmie.

W niedzielę wczesnym rankiem dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Wierzba w gminie Stary Zamość kierowca Audi uderzył w barierki oddzielające chodnik od jezdni. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 17.  

Dyżurny natychmiast skierował tam policjantów. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że Audi kierowała 28-letnia mieszkanka gminy Izbica. Jechała od miejscowości Krasne w kierunku Zamościa. W pewnej chwili straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzyła w bariery ochronne. Na szczęście nic się jej nie stało.  

28-latka była pod wyraźnym działaniem alkoholu, nie była w stanie poddać się badaniu alkomatem. W związku z tym, została przewieziona do szpitala, gdzie pobrano od niej krew. Badanie określi wysokość stężenie alkoholu w jej organizmie w czasie zdarzenia.

Na miejscu kolizji policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej wykonali czynności procesowe. Zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków, wykonali oględziny miejsca, pojazdu oraz uszkodzonej bariery. Audi zostało odholowane na parking, a kierującej policjanci zatrzymali prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu.

28-latka odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji w wyniku, której uszkodzone zostały bariery ochronne.  

Przypominamy, że kierowanie pojazdem po wypiciu alkoholu jest zabronione. Zgodnie z prawem za złamanie tego zakazu grozi do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek zapłaty na wskazany cel określonej kwoty, która może wynieść nawet 60 tysięcy złotych. Ponadto należy pamiętać, że promile krążące w organizmie nieodpowiedzialnego kierowcy negatywnie wpływają na jego funkcje psychomotoryczne i niosą za sobą śmiertelne niebezpieczeństwo zarówno dla niego, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło” KMP Zamość, aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Poprzedni artykułEskapady Kresowe czyli 9. Zamojski Festiwal Podróży [PROGRAM]
Następny artykułZbliżają się: sezon grzewczy i trudne warunki na drogach. Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa [PROGRAM]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments