23 obietnice złożył przed wyborami Andrzej Wnuk. Co się udało?

0
406

23 obietnice złożył przed wyborami Andrzej Wnuk, wówczas kandydat na Prezydenta Zamościa.

podsumowanie obietnic prezydentow 23 obietnice złożył przed wyborami Andrzej Wnuk. Co się udało? zamosc 23 obietnice złożył przed wyborami Andrzej Wnuk. Co się udało?

Rok przed końcem kadencji Prezydenta Andrzeja Wnuka, Fundacja Wolności sprawdziła jak wywiązał się z obietnic złożonych mieszkańcom przed wyborami.

W swoim programie, prezydent Wnuk deklarował m.in.: budowę nowej siedziby filharmonii, basenu, nowoczesnego osiedla mieszkaniowego na 1500 mieszkań oraz obwodnicy zachodniej. To tylko kilka z kilkunastu obietnic przedwyborczych. Na rok przed kolejnymi wyborami samorządowymi 43% obietnic zostało spełnionych, 39% jest w trakcie realizacji, a 17% wciąż pozostaje niezrealizowane.

Wśród projektów, które zostały zakończone w czasie aktualnej kadencji prezydenta Andrzeja Wnuka jest np. Modernizacja Zamojskiego Domu Kultury. Sala widowiskowa przeszła gruntowny remont, dobudowano na niej balkon pozwalający na zwiększenie ilości miejsc dla widzów; wymieniono podłogę sceny, wymieniono fotele oraz dobudowano windę. Zgodnie z obietnicą wyremontowano lub poddano termomodernizacji ponad 20 placówek oświatowych, a dla 4 przedszkoli opracowywana jest dokumentacja projektowa. Wyremontowano ulice Piłsudskiego i Lubelską.

Kilka inwestycji ma szansę zostać wkrótce ukończonych. W trakcie jest budowa obwodnicy zachodniej. Drogowcy powoli kończą prace przy układaniu nawierzchni asfaltowych. Z obiecanych dwóch nowych hal sportowych i dwóch boisk powstały już boiska – przy Szkole Podstawowej nr 8 i II LO. Miało powstać 40 km dróg rowerowych: powstało 22 km a kolejne 5 km jest w budowie. Ogłoszono przetarg na remont stadionu i obiektów OSiR. Prezydent Wnuk obiecywał aktywne pozyskiwanie środków walkę z bezrobociem. Do tej pory zamojski Urząd Pracy pozyskał na ten cel 205 mln zł.

Nie widać jednak szans na realizację kilku spektakularnych obietnic. Namysłowiacy wciąż nie mają filharmonii. Wprawdzie udało się ogłosić konkurs architektoniczny na koncepcję, to SARP, który go wygrał, zrezygnował z podpisania umowy. Nie powstało osiedle mieszkaniowe z 1,5 tysiącem mieszkań. Póki co powstało niecałe 100 i w innej niż pierwotnie planowano lokalizacji. Nie powstanie też kryta pływalnia przy Królowej Jadwigi. Tutaj prezydent tłumaczy się drastyczną podwyżką kosztów i powstaniem podobnych obiektów w Tomaszowie Lubelskim i Hrubieszowie. Na remont wciąż czeka ulica Lwowska.

Fundacja porównała skuteczność 4 prezydentów miast grodzkich Lubelszczyzny. W tym zestawieniu, Gospodarz Zamościa wypada najlepiej. Prezydent Białej Podlaskiej wywiązał się z 42% obietnic, w Chełmie zrealizowano 26%, a w Lublinie tylko 11%.

1 23 obietnice złożył przed wyborami Andrzej Wnuk. Co się udało?

2 23 obietnice złożył przed wyborami Andrzej Wnuk. Co się udało?

3 23 obietnice złożył przed wyborami Andrzej Wnuk. Co się udało?

 

Fundacja Wolności dołożyła należytej staranności by przedstawione informacje były prawdziwe i aktualne, zastrzegamy sobie jednak prawo do błędów. Jeśli je widzisz – koniecznie o tym poinformuj ([email protected])

Źródło:Fundacja Wolności

www.fundacjawolnosci.org
www.facebook.com/fundacjawolnosci


4 23 obietnice złożył przed wyborami Andrzej Wnuk. Co się udało?

Poprzedni artykułSobótka w Parku
Następny artykułWypadek na Śląskiej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments