Zamość: Po pijanego przyjechał pijany kolega

0
519
zdjęcie ilustracyjne, Policja.pl

Dziś o świcie w ręce zamojskich policjantów wpadł na podwójnym gazie 40-letni kierowca Volkswagena Passata. Uwagę mundurowych zwróciło niesprawne oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Kiedy na miejsce mężczyzna wezwał kolegę, by zabezpieczył mu auto, okazało się, że i on raczej dalej nie pojedzie, bo miał 0,8 promila. Obydwaj w tym stanie wybierali się do pracy. Tłumacząc swój stan, winę zgonili na wczorajsze koszenie trawy zakrapiane mocnym trunkiem.

W dzisiejszy poranek przed godz. 5.00 zamojscy policjanci patrolując jedną z ulic miasta zauważyli Volkswagena Passata z niesprawnym oświetleniem tablicy rejestracyjnej. Kiedy zatrzymali kierującego do kontroli okazało się, że ten miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Zaskakującym było również to, że 40-letni mieszkaniec gminy Zamość w takim stanie jechał właśnie do pracy.

Funkcjonariusze zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. Ponieważ 40-latek jechał sam i miał zakaz dalszej jazdy, musiał na miejsce sprowadzić innego, trzeźwego kierowcę, który miał zabezpieczyć jego auto. Niebawem na miejsce przyjechał swoim seatem jego 30-letni kolega, który również jechał do pracy w tej samej firmie.

Niestety również i on był nietrzeźwy. Urządzenie do badania alkoholu wskazało u niego z kolei niemal 0,8 promila. 30-latek również musiał pożegnać się z uprawnieniami do kierowania.

Obaj tłumaczyli się policjantom, że ze względu na dobrą pogodę poprzedniego dnia kosili trawy przed swoimi domami nie szczędząc przy tym alkoholu.

Wkrótce za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem. Za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna i sądowy zakaz kierowania pojazdami.
Źródło: KMP Zamość, nadkomisarz. Arkadiusz Arciszewski

Poprzedni artykuł“Ludzie i ich życie zamknięte w ludowej rzeźbie”- nowa wystawa w Muzeum Zamojskim
Następny artykułPijany zadzwonił na 112, że wjechał do rowu. Na wskazane miejsce przyjechali policjanci
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments