Kolejne nasadzenia w Zamościu. Tym razem 140 drzew! (Film i zdjęcia)

0
289

Zamość, uczestnicząc w projekcie Elektryczne Śmieci korzysta z czerwonych pojemników na mały zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W ramach projektu z Fundacją Odzyskaj Środowisko założona została również pasieka z recyklingu. W minionym roku mieszkańcy Zamościa wzięli udział w programie Polska Stolica Recyklingu, gdzie rywalizowali w zbiórce elektrycznych śmieci. Teraz przyszedł czas na zieloną nagrodę za te eko-działania. W środę, 26 kwietnia przy ul. Altanowej, wspólnie posadzono 140 drzew.

Sadzonki drzew zostały dostarczone do Zamościa z Nadleśnictwa Strzelce. Klony to piękne drzewa, które dzięki rozbudowanym koronom potrafią skutecznie chronić przed zbyt wysoką temperaturą w miastach, a dodatkowo stanowią cenne siedlisko dla ptaków – podkreśla nadleśniczy Krzysztof Gronek. 

Tereny zielone w miastach to dobre miejsce do spacerów, wypoczynku, a także poprawy jakości powietrza. Dzięki edukacji, „elektryczny las” będzie stanowił cenne uzupełnienie dla idei recyklingu i gospodarki obiegu zamkniętego. Postępując odpowiedzialnie z elektrycznymi śmieciami pozwalamy na pozyskanie z nich cennych surowców, oszczędzając w ten sposób energię i wodę niezbędną do ich pozyskania – zwłaszcza w kontekście metali ziem rzadkich – mówi Monika Nawrot z Fundacji. Ponadto działania takie jak sadzenie drzew, łąk kwietnych czy zakładanie pasiek edukacyjnych wspiera rozwój bioróżnorodności w przestrzeni miejskiej.

Szukając optymalnego miejsca do posadzenia 140 drzewek wybraliśmy teren przy ul. Altanowej znajdujący się przy Rodzinnym Ogrodzie Działkowym Złocień – wyjaśnia Alicja Stachurska z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. 

Na zaproszenie Urzędu Miasta, Fundacji Odzyskaj Środowisko i Organizacji Odzysku AURAEKO w sadzeniu elektrycznego lasu w ramach Programu Polska Stolica Recyklingu wzięły udział dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Zamościu oraz uczniowie z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Zamościu.

Partnerami projektu są: AURAEKO, projekt Elektryczne Śmieci, MB Recycling, Maya Victory, Nadleśnictwo Strzelce. Organizatorem eko-akcji jest Fundacja Odzyskaj Środowisko.

Poprzedni artykułXIV Przegląd Poezji Śpiewanej poświęcony twórczości Marka Grechuty (filmy i zdjęcia)
Następny artykułSpotkanie literackie z Beatą Głowacką “Po kanałach” w Zamojskim Domu Kultury
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments