Piknik naukowy przed ratuszem

0
364

Akademia Zamojska zorganizowała cykl imprez rodzinnych o charakterze naukowym. Pikniki naukowe odbyły się już w pięciu miastach: Opolu Lubelskim, Janowie Lubelski, Kraśniku, Puławach i w Rykach. Na zakończenie cyklu zaplanowano imprezę w Zamościu.

Już w niedzielę 25 września na Rynku Wielkim w Zamościu w godzinach 10.00 – 18.00 odbędzie się „Piknik Naukowy Akademia Zamojską dla nauki”. Organizatorzy zapewniają otwartą i przyjazną formułę wydarzenia, co bardzo istotne, możliwość samodzielnego wykonywania eksperymentów i doświadczeń podczas pokazów naukowych i prezentacji.

Piknik będzie się odbywał pod zadaszeniem, więc jesienna pogoda nie spłata figla na pewno. Organizatorzy przewidzieli, że na powierzchni 700m2 zmieści się moc atrakcji. Należą do nich z pewnością mobilne planetarium, robot humanoidalny Pepper, łaziki marsjańskie, spektakularne pokazy chemiczne, strefa metrologii, strefa nauk humanistycznych przygotowaną przez Akademię Zamojską, eksponaty interaktywne z Centrum Nauki Kopernik, wystawę Laboratorium Przyszłości, elektryzujące pokazy, podczas których „widać” prąd. Znajdzie się także miejsce na wypoczynek, samodzielne wykonanie przypinki piknikowej, czy chociażby udział w warsztatach mydlarskich.

Organizatorem wydarzenia jest Akademia Zamojska. Partnerami projektu są: Ministerstwo Edukacji i Nauki , Główny Urząd Miar, Centrum Nauki Kopernik, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

 

Poprzedni artykułDachowanie 23-latki
Następny artykułRekordowe przewozy PKP LHS
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments