Ukrainiec kierujący cysterną wydmuchał rekord weekendu

0
661
fot. policja.gov.pl

71-latek kierując volkswagenem w organizmie miał prawie 1,5 promila. Został zatrzymany do kontroli drogowej dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Podczas policyjnych drogowych kontroli wpadli też inni nietrzeźwi kierujący. 48-letni kierowca pojazdu ciężarowego z cysterną, który w organizmie miał ponad 2,5 promila oraz dwaj kierujący osobówkami wielu 41 i 48 lat, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicę mając blisko 1,5 promila.

Policjanci z zamojskiej komendy każdego dnia, w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu, monitorują sytuacje na naszych drogach. Podczas kontroli sprawdzają również stan trzeźwości kierowców. Reagują też na zgłoszenia od innych uczestników ruchu, którzy czując się współodpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na drodze alarmują służby o nietrzeźwych kierujących.

Tak było też w miniony weekend. W piątek wieczorem z Centrum Powiadamiania Ratunkowego dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że trasą Zamość – Krasnobród porusza się kierujący volkswagenem, który wjeżdża na chodnik i jedzie od prawej do lewej strony jezdni, prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Policyjny patrol wskazany pojazd zauważył w miejscowości Szewnia Górna. Kierował nim 71-latek z Zamościa. Badanie wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila. Mundurowi zatrzymali 71-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami.

W sobotę w godzinach popołudniowych natomiast policjanci z ruchu drogowego na ulicy Legionów w Zamościu skontrolowali stan trzeźwości kierującego pojazdu ciężarowego z cysterną. Zespołem pojazdów kierował 48-letni obywatel Ukrainy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Pojazd marki Daf, którym się poruszał został odholowany, a 48-latek trafił do policyjnego aresztu.

W nocy 11/12 września na jeździe na „podwójnym gazie” wpadł kierujący osobowym renault. Do kontroli drogowej zatrzymali go policjanci z ruchu drogowego tuż przed północą w Zamościu na ulicy Lubelskiej. 41-letni zamościanin siedzący za kierownicą osobówki w organizmie miał prawie 1,5 promila. Natomiast nad ranem, po godzinie 3:00 na tej samej ulicy funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali kierującego volkswagenem. 48-latek z gminy Zamość był nietrzeźwy, w organizmie miał prawie 1,5 promila i wydaną przez starostę decyzję o cofnięciu uprawnień.

Ujawnieni przez policjantów nietrzeźwi kierujący odpowiedzą przed sądem. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą więzienia w wymiarze do 2 lat, zakazem prowadzenia pojazdów oraz obowiązkiem zapłaty na wskazany cel określonej kwoty. Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi również za prowadzenie pojazdu po cofnięciu przez właściwy organ uprawnień do kierowania pojazdami – wyjaśnia aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

Nieodpowiedzialne zachowanie nietrzeźwego kierowcy może mieć znacznie tragiczniejsze skutki. Ktoś przez niego może stracić zdrowie, a nawet życie na drodze. Dlatego też nie bądźmy obojętni i reagujmy. Widząc niepewny styl jady kierowcy dzwońmy na numer alarmowy 112.

 

Poprzedni artykułNie wolno dotykać tych krążków!
Następny artykułSpotkanie z pisarką
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments