24-letni Ukrainiec, ranił nożem dwóch policjantów

6
1750

Wczoraj policjanci z Tomaszowa Lubelskiego zostali zaatakowani przez mężczyznę, wobec którego podejmowali interwencję. Napastnik wyjął nóż i ranił dotkliwie funkcjonariuszy. W celu oparcia ataku napastnika, policjant użył broni palnej i ranił mężczyznę. Został obezwładniony i zatrzymany. Napastnik oraz dwóch policjantów z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawcą okazał się 24-letni ob. Ukrainy. Motywy jego działania nie są znane.

Na zdjęciu widzimy oznakowany radiowóz oraz nóż którym zatrzymany mężczyzna zaatakował policjantów.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15:30 przy ulicy Kościuszki w Tomaszowie Lubelskim. Policjanci pojawili się na miejscu w związku ze zgłoszeniem dotyczącym leżącego przy chodniku mężczyzny. Podczas przeprowadzonej interwencji mającej na celu udzielenie leżącemu pomocy oraz ustaleniu jego danych osobowych, ten stał się bardzo agresywny. W pewnej chwili wyjął nóż i zaatakował policjantów raniąc ich dotkliwie.

Jeden z funkcjonariuszy w celu odparcia ataku napastnika  użył broni służbowej raniąc agresora w nogę. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany.

Napastnik trafił do szpitala, gdzie przebywa w asyście policjantów. Do szpitala trafili również obaj funkcjonariusze z obrażeniami rak i nóg.  Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jeden z mundurowych wczoraj po opatrzeniu ran został wypisany ze szpitala. Drugi z policjantów został przetransportowany do lubelskiego szpitala ze względu na poważną ranę ręki.

Na miejscu grupa dochodzeniowo – śledcza wykonywała czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. W dalszym ciągu trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

Napastnikiem okazał się 24-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna odpowie za czynną napaść na funkcjonariuszy Policji z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Małgorzata Pawłowska

68 208634 g 24-letni Ukrainiec, ranił nożem dwóch policjantów

Poprzedni artykułNapastnik z nożem postrzelony przez policjantów
Następny artykułObstawiasz kupony bukmacherskie? Dowiedz się, ile możesz wygrać
Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
BMWDRIVER

dawać go na wolność, porozmawiamy sobie w pokojowym nastroju o jego dalszym pobycie w polsce 😉

Ok.

Jak taki krewki to na front… niech tam się wykarze jaki z niego ,,heroj”, pieska jego niebeska.

Sarkastyczny
Reply to  Ok.

Po co, skoro wg medialnych doniesień, ukraińskie siły odnoszą spektakularne sukcesy na Rosjanami? Jak tak dalej pójdzie to do października dojdą do Władywostoku. Niby czemu media miałyby kłamać?

Paweł

A nasz (nie)rząd nasprowadzał tu tych Ukraińców ze 3 miliony. Już w Warszawie jakiś Ukrainiec zaciukał kogoś na ulicy, potem w Rzeszowie inny zastrzelił kobietę, która wynajmowała mu mieszkanie a teraz kolejny tym razem z nożem zaatakował policjantów, którzy chcieli mu pomóc. Co za swołocz! To jest właśnie to z czym Rosja walczy na Ukrainie – banderyzm, neonazizm. Na Wołyniu też dźgali tyle, że bezbronnych. Dzieci nabijali na widły i robili wiele innych okrucieństw. Książka pt. “Nienawiść” S. Srokowskiego pokazuje jak było. Czyta się ją jak horror. Tacy osobnicy jak ten mając broń palną mordują cywili na wschodzie za to, że ci nie pałają miłością do Ukrainy. I to trwa od 8 lat i cisza w mediach na ten temat. Tylko ciągle agresja Rosji i agresja Rosji. Minęło prawie 80 lat od zbrodni na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej a widać, że mentalność wielu Ukraińców niewiele się zmieniła od tamtej pory. Czego jednak sie spodziewać skoro czczą ludobójców takich jak Bandera, Szuchewycz, Kłaczkiwski i stawiają im pomniki.

t34
Reply to  Paweł

Słusznie piszesz!!! Do diabła z tymi ukrainerami i tą ich samostijną.

Sarkastyczny

To na pewno wynik traumy, biedny Ukrainiec poczuł się w opresji że pomagają mu polscy a nie ukraińscy policjanci. Już niedługo polskich policjantów zastapią Ukraińcy i takich sytuacji będzie mniej. Nasi drodzy goście nie będą się już czuć opresjonowani w konfrontacji z policją. Salwa okarynie!