Policjanci z zamojskiej komendy na podium wyścigu

0
412

Monika Mazur i Radosław Wasilewski policjanci z zamojskiej komendy na czele z Komendantem Miejskim Policji w Zamościu insp. Wiesławem Pawlukiem z sukcesami zakończyli kolarskie zmagania. Ścigając się w Kraśniku podczas IX Ogólnopolskiego Maratonu ATOL BIKE MTB o Puchar Ministra Sportu i Turystyki w kategorii „Policjanci” zajęli miejsca na podium. Radosław Wasilewski wygrał też cały maraton, a Monika Mazur była najlepsza wśród startujących w wyścigu kobiet.

W niedzielę 4 września w Kraśniku już po raz dziewiąty odbył się Ogólnopolski Maraton Kolarski ATOL BIKE  MTB o Puchar Ministra Sportu i Turystyki „Wybieram kolarstwo – wykluczam nałogi”. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Główny cel zawodów to popularyzowanie kolarstwa górskiego i zdrowego stylu życia.

W maratonie wystartowało ponad 300 kolarzy. Zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych do pokonania mieli dwie trasy o długości ok. 30 km i 60 km, które wiodły leśnymi ścieżkami przez fabryczną dzielnicę Kraśnika oraz urokliwymi lasami pobliskich gmin. W zawodach udział wzięli także policjanci – w swoich kategoriach oraz kategorii ogólnej OPEN MINI – poinformowała aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

W kolarskich zmaganiach nie zabrakło policjantów z Zamościa, na czele z Komendantem Miejskim Policji w Zamościu inspektorem Wiesławem Pawlukiem. Zamojscy policjanci wyścig zakończyli z sukcesami, w kategorii „Policjanci” zajęli wszystkie miejsca na podium. Pierwszy do mety dojechał Radosław Wasilewski, jako drugi inspektor Wiesław Pawluk, natomiast trzecie miejsce na podium wywalczyła Monika Mazur.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu odnieśli także sukcesy pokonując trasy maratonu w kategoriach wiekowych oraz OPEN. Monika Mazur w klasyfikacji generalnej kategorii OPEN była najszybszą wśród startujących w maratonie kobiet. Radosław Wasilewski zdobył pierwsze miejsce w kategorii OPEN. Natomiast Wiesław Pawluk Komendant Miejski Policji w Zamościu w swojej kategorii wiekowej dojechał do mety jako drugi.

Dla zwycięzców maratonu w kategorii „Policjant” puchary ufundował nadinspektor Artur Bielecki Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie, wręczył je w imieniu Pana Komendanta nadkomisarz Sławomir Kuś – Komendant Komisariatu  Policji w Kraśniku.

 

Poprzedni artykułKrasnobrodzka nieprzejezdna przez dłuższy czas
Następny artykułNapastnik z nożem postrzelony przez policjantów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments