Trójka rodzeństwa pod opieką pijanych rodziców

11
821
fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)
GAIA

Pod działaniem alkoholu byli rodzice, którzy opiekowali się swoimi dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Maluchy trafiły pod opiekę rodziny zastępczej. Sprawą zajmie się sąd rodzinny, który zdecyduje o konsekwencjach wobec nietrzeźwych rodziców.

25 sierpnia dyżurny zamojskiej komendy powiadomiony został o nietrzeźwych rodzicach, którzy opiekowali się trójką nieletnich dzieci. Policję zaalarmowała kurator sądowa, która na jednym z zamojskich osiedli, w okolicach miejsca zamieszkania tej rodziny, wykonywała czynności służbowe. Zaniepokoiły ją odgłosy dobiegające z mieszkania i płacz dziecka.

Mundurowi reagując na zgłoszenie potwierdzili, że we wskazanym przez kurator mieszkaniu trójką maluchów opiekowali się pijani rodzice w wieku 34 i 37 lat. Badanie stanu ich trzeźwości wykazało, że oboje w organizmach mieli ponad 1,5 promila.

Ostatecznie trójka dzieci w wieku od 3 do 7 lat trafiła pod opiekę rodziny zastępczej. O sytuacji został powiadomiony zamojski sąd rodzinny, który przyjrzy się nieodpowiedzialnemu zachowaniu rodziców oraz sposobie sprawowania przez nich opieki nad małoletnimi.

Apelujemy i przypominamy, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracąc zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości upojone alkoholem osoby opiekując się dziećmi, zapominają o swoich małych podopiecznych, które wymagają przecież ciągłej kontroli i nadzoru. Przypominamy również, że zgodnie z obowiązującym prawem narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowa jest przestępstwem. W przypadku, gdy na sprawcy ciąży szczególny obowiązek opieki, tego typu czyn zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności – podkreśla aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

 

- reklama-
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

3speculator

gay sex cam chat mobile android https://newgaychat.com/

nc gay chat room https://gaychatspots.com/

local gay sex chat https://gay-live-chat.net/

totaly free gay chat https://chatcongays.com/

boy self sucking chat room gay chum’s brother calhoun couldn’t stop https://gaychatnorules.com/

free gay phone chat trial https://gaymusclechatrooms.com/

gay sex chat simulator https://free-gay-sex-chat.com/