Pobili 20-latka, bo zwrócił im uwagę.

32
317
fot. policja

Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch podejrzanych, którzy w Krasnobrodzie pobili 20-latka. Powodem ich agresji było wcześniejsze zwrócenie im uwagi przez pokrzywdzonego, aby nie demolowali automatu do gier. Podejrzani w wieku 24 i 26 lat usłyszeli już zarzuty pobicia. Swoim zachowaniem w sposób lekceważący naruszyli prawo popełniając tym samym występek o charakterze chuligańskim. Ze swojego postępowania wytłumaczą się w sądzie.

Do przestępstwa doszło 15 lipca, kilka minut po godzinie 15.00 na jednej z ulic w Krasnobrodzie. Funkcjonariusze o zdarzeniu zostali zawiadomieni przez świadka.  Dowiedzieli się wtedy, że dwóch młodych mężczyzn popychało i uderzało pięścią w twarz innego mężczyznę. Wyjaśniając zajęcie policjanci ustalili, że pobicie 20-latka było odwetem agresorów. Kilka minut wcześniej pokrzywdzony widział, jak kopią w maszynę do grania na monety. Zwrócił im uwagę, co doprowadziło do słownej sprzeczki między nimi. Po tym sytuacja się uspokoiła. Jednak nie do końca. Okazało się bowiem, że agresorzy czekali jedynie na dogodny moment, aby zaatakować 20-latka. Wykorzystali chwilę, kiedy pokrzywdzony poszedł na parking do samochodu. Tam jeden z napastników popchnął go, a drugi bił pięścią w twarz. Zauważyli to znajomi 20-latka i zadzwonili na numer alarmowy. W tym czasie napastnicy uciekli. Pokrzywdzony mieszkaniec gmiy Zamość trafił do szpitala. Na szczęście badania wykazały, że poza niegroźnymi potłuczeniami i zadrapaniami nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci rozpoczęli intensywne czynności, aby ustalić sprawców oraz dokładny przebieg zdarzenia. Dzięki wnikliwej pracy policjantów z Krasnobrodu oraz kryminalnych z zamojskiej komendy, tożsamość napastników została ustalona. To mężczyźni w wieku 24 i 26 lat. Obaj mieszkańcy powiatu lubelskiego, którzy w dniu zdarzenia przyjechali do Krasnobrodu nad zalew.

We wtorek podejrzani zostali zatrzymani w okolicach Lublina. Trafili do policyjnego aresztu, a wczoraj usłyszeli zarzuty. Przed sądem odpowiedzą za to, że wspólnie pobili 20-latka. Swoim zachowaniem popełnili występek o charakterze chuligańskim wykazując się rażącym lekceważenie porządku prawnego.

Za pobicie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z kodeksem karnym jeśli czyn wyczerpuje znamiona występku chuligańskiego sąd wymierza karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę. W tego typu sprawach sąd orzeka także nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego lub obowiązek naprawienia szkody, lub też obowiązek zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

Źródło: KMP w Zamościu

Poprzedni artykułKoszmar! Pies zagryzł 83-letniego właściciela!
Następny artykułWkrótce 24. Piknik Rodzinny nad Łabuńką. Impreza odbędzie się pod hasłem “Razem z Ukrainą”
Subscribe
Powiadom o
32 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

1officers

gay teen chat with nudes https://newgaychat.com/

gay priest chat https://gaychatcams.net/

gay chat rooms free https://chatcongays.com/

gay sex massachusetts chat https://gayphillychat.com/

bi gay chat rooms https://gaychatnorules.com/

free sacramento gay chat https://gaymusclechatrooms.com/

free gay phone chat trial https://gayinteracialchat.com/

gay chat room carneys point https://gaymanchatrooms.com/

what should i write my paper on https://sociologypapershelp.com/

need help writing my paper https://paperwritinghq.com/

buy papers online cheap https://writepapersformoney.com/

buy college papers online https://doyourpapersonline.com/

pay someone to write my paper https://top100custompapernapkins.com/

1challenge

coursework writing service https://courseworkdownloads.com/

do my coursework for me https://teachingcoursework.com/

coursework only degree https://buycoursework.org/

free dating websites https://sexanddatingonline.com/

dating single online https://onlinedatinghunks.com/

best online dating sites https://freedatinglive.com/