Zamojskie ZOO kusi atrakcjami. Pojawiły się nowe zwierzęta.

11
188
Fot. ZOO Zamość
GAIA

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zatrzymania się w codziennym natłoku zdarzeń i obowiązków. Jednak nie w zamojskim zoo, gdzie w czasie wakacji naprawdę dużo się dzieje. Ogród odwiedzają tłumy gości spragnionych kontaktu z pięknymi, egzotycznymi zwierzętami i relaksu na łonie natury. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, co tydzień organizowane są „WAKACYJNE CZWARTKI W ZAMOJSKIM ZOO”. Spotkania te to wspaniała okazja do lepszego i bliższego poznania mieszkańców zamojskiego zoo.

W tym roku udało się także (choć nie bez przeszkód) zrealizować jedyne w swoim rodzaju wydarzenie – „ZOO NOCĄ”. Uczestnicy tego przedsięwzięcia wybrali się na nocne spotkanie ze zwierzętami, które są aktywne nocą. Wzięli udział w ognisku i nocowali w namiotach na terenie zoo. Co prawda spokojny sen gości zakłócany był przez nieustanne ryki lwa, lecz była to raczej dodatkowa atrakcja, a nie niedogodność.

Wakacyjne miesiące to także czas pozyskania dla zamojskiego zoo nowych, ciekawych gatunków zwierząt. W ostatnim transporcie z Pragi do zamojskiego zoo przyjechały nowe gatunki ptaków: muszkatela miedziana i muszkatela różowawa: pięknie ubarwione gołębie z tropikalnych rejonów Azji i Indonezji, których status ochrony określany jest jako bliski zagrożenia wyginięciem, amazonki jamajskie: zielono ubarwione papugi występujące w naturze jedynie na Jamajce oraz płaskonosy: nieliczni przedstawiciele kaczkowatych w Polsce. Wraz z nimi przyjechał także jeleń timorski: parzystokopytny ssak z rodziny jeleniowatych, wywodzący się z wyspy Timor w południowo – wschodniej Azji oraz surykatki, które dołączyły do już istniejącego stada.

- reklama-
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

3imparting

hiv gay chat san diego https://newgaychat.com/

free gay cam chat https://gaychatspots.com/

free live gay webcam chat rooms https://gay-live-chat.net/

gay dad cam chat https://chatcongays.com/

702 gay chat number https://free-gay-sex-chat.com/

chat avenue gay chat https://gayinteracialchat.com/