Wrześniowe uroczystości patriotyczne w Zamościu [PROGRAM]

11
163
GAIA

1 i 17 września w Zamościu odbędą się uroczyste obchody związane z rocznicą napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę oraz agresji sowieckiej na nasz kraj. 27 września natomiast już po raz 24. obchodzić będziemy Dzień Podziemnego Państwa Polskiego. Do udziału w uroczystościach patriotycznych zapraszają: Prezydent Miasta Zamość, Dowódca Garnizonu Zamość, Parafia Katedralna pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza w Zamościu, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość oraz Orkiestra Symfoniczna im. K. Namysłowskiego w Zamościu.

1 września w 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej o godz. 18.00 w Katedrze Zamojskiej zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie, o godz. 19.00 na terenie Zamojskiej Rotundy rozpocznie się manifestacja patriotyczna. W programie: ceremoniał wojskowy, okolicznościowe wystąpienie prezydenta Zamościa, modlitwa, apel poległych i salwa honorowa, a także złożenie wieńców. Ponadto, o godz. 19.30 na terenie Rotundy odbędzie się koncert „Requiem” W. A. Mozarta w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego w Zamościu. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

17 września w 83. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę o godz. 18.00 w Katedrze Zamojskiej odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny. Tuż po niej (godz. 19.00) na terenie rotundy Zamojskiej odbędzie się tradycyjny ceremoniał wojskowy, wystąpienia okolicznościowe, a także apel poległych, salwa honorowa i złożenie wieńców.

27 września w 24 lata od ustanowienia tego dnia przez Sejm RP Dniem Podziemnego Państwa Polskiego, przed Pomnikiem Zamojskiego Inspektoratu Armii Krajowej (przy ul. Partyzantów), odbędą się uroczystości patriotyczne. Ich Organizatorem będzie Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Zamość.

7029b Wrześniowe uroczystości patriotyczne w Zamościu [PROGRAM]

- reklama-
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

3adaptive

gay web chat rooms https://gaychatcams.net/

gay chat ru=oulette https://gaychatspots.com/

1-800 contacts refined gay men chat https://gay-live-chat.net/

gay chat rouletter https://chatcongays.com/

top gay chat rooms https://gayphillychat.com/

gay chat roullette https://gaychatnorules.com/

m4m chat phone free rochester ny gay https://gayinteracialchat.com/