Styl boho w łazience – jak zaplanować przytulne wnętrze niewielkim kosztem?

1
474

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Warto zadbać o to, aby aranżacja zapewniała komfort, a także funkcjonalność. Stylem, który pasuje doskonale, jest boho. Czytaj dalej, a dowiesz się, jak urządzić łazienkę boho i nie ponieść dużych kosztów.

Łazienka w stylu boho – jak urządzić?

Przed przystąpieniem do wyposażenia łazienki, warto dowiedzieć się, jakie są cechy charakterystyczne stylu boho. Dzięki temu efekt będzie zadowalający. Oto kilka najważniejszych informacji na ten temat.

  • Drewno i kamień – te materiały prezentują się bardzo dobrze w łazience w stylu boho. Dużą ich zaletą jest wytrzymałość, dzięki której aranżacja może prezentować się doskonale przez wiele lat. Pamiętaj,  aby wybierać produkty dostosowane do szczególnych warunków panujących w łazience.
  • Kolorystyka – doskonale sprawdzą się kolory ziemi takie jak brąz, żółty, zieleń. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie dodatków w kontrastowych kolorach, jak na przykład czerwień. Ważne jest zachowanie umiaru, aby efekt nie okazał się przytłaczający.
  • Dodatki – plecionki, różnorodne tkaniny oraz odrobina błyszczących elementów sprawdzą się bardzo dobrze. Dzięki takim dodatkom łazienka będzie przytulna i stylowa.

Wiesz już, na co zwrócić uwagę urządzając łazienkę w stylu boho. Poniżej znajdziesz kilka porad, które pozwolą ograniczyć wydatki.

Planowanie to podstawa

Jednym z najlepszych sposobów na ograniczenie kosztów jest zadbanie o dobry plan. Na początku warto określić budżet, aby wiedzieć, jakie są możliwości. Dobrym pomysłem jest podzielnie łazienki na strefy, dzięki czemu będzie funkcjonalna. W planie aranżacji należy umieścić informacje na temat płytek łazienkowych. Aby zaoszczędzić, warto zdecydować się na skorzystanie z oferty internetowej, która bardzo często umożliwia skorzystanie z dobrych promocji. Zakupy online to także dobre rozwiązanie w przypadku mebli łazienkowych, dodatków oraz akcesoriów. Dzięki promocjom można wiele zaoszczędzić.

urzadzanie lazienki planowanie to podstawa Styl boho w łazience - jak zaplanować przytulne wnętrze niewielkim kosztem?

Niezależnie od tego, jakie elementy znajdą się w łazience, pamiętaj, że znaczenie ma wysoka jakość. Płytki łazienkowe – Klink.pl to dobre rozwiązanie, dzięki któremu Twoja łazienka będzie stylowa i funkcjonalna.

Zadbaj o uszczelnienie

Bardzo ważną kwestią w przypadku łazienki jest dobre uszczelnienie. Dzięki wykonaniu tego zadania dobrze, można mieć pewność, że ściany będą odpowiednio zabezpieczone przed pleśnią oraz plamami wapiennymi. Jeśli chcesz uniknąć kosztownych remontów, zadbaj o tę ważną kwestię. Bardzo dobrze sprawdzi się na przykład folia w płynie lub masa uszczelniająca. Jak wykonać dobre uszczelnienie w łazience? Sprawdź na Klink.pl. Znajdziesz tam odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące tego tematu.

zadbaj o uszczelnienie Styl boho w łazience - jak zaplanować przytulne wnętrze niewielkim kosztem?

Dodatki

Dużą oszczędnością mogą okazać się dodatki. Jeśli chodzi o styl boho, wiele elementów dekoracyjnych można wykonać własnoręcznie. Nie jest to szczególnie skomplikowane zadanie. Różne pomysły na modne dodatki diy w stylu boho znajdziesz na blogach o tematyce urządzania wnętrz. Pamiętaj, aby unikać przesady. Zbyt duża ilość elementów dekoracyjnych może okazać się bowiem przytłaczająca. Jeśli nie chcesz skorzystać z tego rozwiązania, godne polecenia są dodatki z drugiej ręki. Możesz znaleźć ja na przykład na lokalnych grupach sprzedażowych na Facebooku. Niektóre elementy dekoracyjne są w tak dobrym stanie, że wyglądają jak nowe.

Poprzedni artykułNad jeziorem ukradli ogromnego gofra, zniknęły także owoce i bita śmietana.
Następny artykułZlot klasyków motoryzacji
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Monika

Ja to się boję trochę sama brać za takie aranżacje, bo jeszcze wyszłoby pstrokato. U siebie mam minimalistycznie, biało. Postawiłam na jak największą funkcjonalność i zamontowałam biobidet. Taka klasyczna łazienka sprawdzi się na lata, nie jak pstrokate płytki z prl