Owocowy sad, zapach i smak win i potraw regionalnych

0
850

Już jutro rozpocznie się 3. edycja smakowitego festiwalu “W Poszukiwaniu Prawdziwego Smaku”. Przed zamojskim ratuszem wyrasta strefa festiwalowa, którą już lada chwila wypełnią smaki kuchni regionalnej i aromat lokalnych win. Zamość na jeden dzień zamieni się w prawdziwą stolicę polskiego winiarstwa.

Organizatorzy zapewniają, że w tym roku na  gości czeka jeszcze więcej atrakcji niż w minionych edycjach, uczestnicy festiwalu będą mieli możliwość poznania tajników sztuki łączenia degustacji wina z potrawami „food wine paring”.

Festiwal “W Poszukiwaniu Prawdziwego Smaku” wypełni Rynek Wielki w sobotę 13 sierpnia od godz. 10.00 oraz Rynek Solny, gdzie znajdzie się strefa produktów regionalnych.

Aby w pełni cieszyć się smakiem win i potraw, warto zakupić wejściówkę za symboliczne 10zł. Umożliwia ona zakup dań w promocyjnej cenie w 10 restauracjach serwujących wina ze strefy degustacji oraz nieograniczony dostęp m.in. do: strefy degustacji win regionalnych – 11 wystawców, degustacji kilkudziesięciu win bez limitu kieliszków, strefy degustacji dań regionalnych kuchni Marcina Sikory, strefy produktów regionalnych na Rynku Solnym, sklepu festiwalowego z możliwością zakupu win polskich po promocyjnych cenach, dostęp do Chill out strefa, gdzie prowadzone będą wywiady, spotkania z winiarzami. Wejściówkę można cały czas nabyć przez internet

Wina owocowe i gronowe z Roztocza powstają według tradycyjnych receptur i nawiązują do wszystkiego, co najlepsze w polskich tradycjach winiarskich. A dzięki festiwalowi mamy możliwość poznania większość winiarzy z tego regionu i ich wyrobów w ciągu jednego dnia. To świetny pomysł na weekendowy wyjazd dla wszystkich wielbicieli win i kuchni regionalnych, również dla tych, którzy do tej pory nie mieli okazji się z nimi zetknąć – zaprasza Zuzanna Amarante, Fundacja Winiarnie Zamojskie.

10 restauracji zamojskich, w dniach 12 – 14 sierpnia, będą serwować specjalne menu festiwalowe, skomponowane na bazie win ze strefy degustacji. Każda z restauracji przygotuje 2 dania inspirowane smakami wybranej winiarni, na które ci, którzy zakupią wejściówkę, otrzymają specjalną cenę.

Gwiazdą wieczoru będzie Kasia Kowalska z zespołem, która na Rynku Wielkim wykona największe przeboje w swojej karierze i wiele utworów z nowej płyty. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00, przyjść może każdy, kto ma ochotę posłuchać dobrej muzyki.

Poprzedni artykułRuszyło głosowanie na projekty z Budżetu Obywatelskiego
Następny artykułNa żołnierską nutę – przegląd muzyki wojskowej i patriotycznej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments