Nowiutkie wozy strażackie dla druhów z OSP

0
333
Fot. Andrzej Szozda

12 sierpnia br., w częstochowskim przedsiębiorstwie specjalistycznym  zajmującym się produkcją nadwozi pożarniczych, miał miejsce odbiór faktyczny dwóch z trzech samochodów ratowniczo-gaśniczych GBA 4,2/16 Volvo z napędem 4×4. Pojazdy trafią do OSP Bortatycze oraz OSP Nielisz. Lada chwila zaplanowany jest odbiór kolejnego pojazdu tego typu przez OSP Bródek.

Wartość zakupu jednego pojazdu to kwota niespełna 900 tys. zł. Każda z jednostek na ten cel otrzymała dotację z budżetu państwa w wysokości po 400 tys. zł. OSP Bortatycze i OSP Bródek. Natomiast dla OSP Nielisz kwota dotacji wyniosła niespełna 300 tys. zł. Pozostałe kwoty na zakup pojazdów przekazały jednostki samorządowe tj. gminy: Łabunie, Nielisz, Zamość. – informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu i dodaje, że pod koniec tego roku nowy samochód ratowniczo gaśniczy otrzymają także strażacy z OSP Dębowiec.  

W odbiorze samochodów oprócz strażaków z jednostek, do których trafi sprzęt, uczestniczyli także: st. bryg. Jacek Sobczyński komendant miejski PSP w Zamościu oraz Ryszard Gliwiński wójt gminy Zamość, którzy są mieszkańcami miejscowości Bortatycze.

 

Poprzedni artykułZderzenie dwóch osobówek na DK nr 74
Następny artykułDlaczego żelazo jest istotne dla organizmu?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments