Nabór na Regionalnych Przedstawicieli Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości

0
263
Ministerstwo Sprawiedliwości prowadzi nabór do Regionalnych Przedstawicieli Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości! Zgłosić można się do 19 sierpnia 2022 roku.

Młodzieżowa Rada Sprawiedliwości to organ doradczy Ministra Sprawiedliwości. Celem Rady jest przede wszystkim kreowanie i promowanie wśród młodzieży aktywnego współdziałania w rozwoju i budowaniu świadomości prawnej, a także włączanie młodzieży w dialog dotyczący wymiaru sprawiedliwości i kształcenia prawnego w Polsce. Rada realizuje różnego rodzaju inicjatywy edukacyjno-prawne: konkursy, ogólnopolskie i międzynarodowe konferencje naukowe, warsztaty edukacyjne, spotkania z decydentami oraz organizacjami młodzieżowymi zarówno z Polski, jak i z zagranicy.
Regionalni Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości są terenowymi reprezentantami Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości. Ich zadaniem jest wspieranie i realizowanie działań Rady na poziomie lokalnym, zrzeszanie młodych ludzi zainteresowanych tematyką edukacji prawnej, nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, mediacji oraz podobnych zagadnień, których poznanie może przynieść korzyść lokalnym społecznościom.


Rekrutacja trwa do 19 sierpnia 2022 roku. Zgłosić mogą się osoby, które ukończyły 16 lat i jeszcze nie mają 26 lat. 
Aby się zgłosić, wystarczy przesłać swoje CV, formularz zgłoszeniowy i krótką notatkę dotyczącą wizji rozwoju swojego regionu na adres: [email protected]Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości: https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/nabor-2022

Ponadto na stronie Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości można uzyskać więcej informacji o jej inicjatywach.

Poprzedni artykułUstawa ma bronić wolności wyznania
Następny artykułBaśnie i poezja na wystawie w BWA
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments