Dożynki w Gminie Zamość. Tym razem nie będą zdalne. [PROGRAM]

0
711
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

W pierwszą niedzielę września (04.09.2022r.) w Wólce Wieprzeckiej odbędą się Dożynki Gminy Zamość. Pierwszy raz od dwóch lat święto plonów zorganizowane zostanie w tradycyjnej formule. W latach 2020 i 2021, ze względu na epidemię koronawirusa, obchody dożynkowe w gminie Zamość odbywały się w formie zdalnej.

Tym razem nie zabranie spotkań na żywo, tradycyjnego korowodu, festynu i koncertów. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00 na placu przy świetlicy wiejskiej w Wólce Wieprzeckiej. O godz. 11.30 wystartuje korowód sołectw, a po nim nastąpi wręczenie odznaczeń i wyróżnień oraz złożenie dożynkowych chlebów i wieńców. Na godz. 13.00 zaplanowano mszę świętą dziękczynna, zaś na 14.00 – wystąpienia zaproszonych gości. O godz. 14:30 rozpocznie się biesiada artystyczna z zespołami Gminy Zamość i regionu. W trakcie biesiady nastąpi finał konkursu na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy”. Wieczorem, ok. godz. 20:00 odbędzie się koncert disco-dance zespołu Malibu, natomiast ok. godz. 21:00 wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Shantel.

Organizatorzy dożynek zadbali także o atrakcje dla najmłodszych. W godzinach 15:00 – 20:00 będą mogły one odwiedzać Dziecięcą Krainę Zabaw, która oferować będzie m.in. bezpłatne zabawy na dmuchanych zamkach oraz zajęcia z animatorami

W trakcie Dożynek organizatorzy zapraszają także na sołeckie stoiska dożynkowe i wystawę wieńców.

dozynki 2022 plakat scaled 1 Dożynki w Gminie Zamość. Tym razem nie będą zdalne. [PROGRAM]

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments