Bogaty program Dożynek Powiatu Zamojskiego. Wystąpi zespół PIERSI!

0
3227

Tradycyjnie każdego roku Starostwo Powiatowe w Zamościu, doceniając trud rolników podczas żniw, organizuje dożynki. Tegoroczne powiatowo – gminne święto plonów odbędzie się 21 sierpnia w Miączynie. Program imprezy jest bardzo bogaty. Jedną z atrakcji będzie występ grupy PIERSI.

Dożynki to święto, które ma w Polsce długą tradycję sięgającą XVI wieku. To wyjątkowe spotkanie jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu lokalnej społeczności. Jest ono przede wszystkim wyrazem podziękowania za zebrane plony, uhonorowaniem ciężkiej pracy rolników, a także przekazaniem młodemu pokoleniu szacunku do polskiej ziemi oraz lokalnego obyczaju.

Tegoroczne Dożynki Powiatowo – Gminne odbędą się w niedzielę 21 sierpnia 2022 roku W Miączynie, na obiekcie sportowym przy szkole podstawowej. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 od tradycyjnego Dożynkowego Korowodu. Następnie zaplanowano przemówienia Wójta Gminy Miączyn oraz Starosty Zamojskiego, wręczenie odznaczeń “Zasłużony dla Rolnictwa” oraz uroczystą mszę świętą dziękczynną. W dalszej części imprezy przewidziano występy artystyczne Orkiestry dętej z Grabowca, zespołu Lolek Orkiestra, Chóru Petrus, zespołu Wołyńskie Słowiki. O godz. 16.45 rozstrzygnięty zostanie konkurs na wieniec dożynkowy oraz konkurs “Bitwa Regionów”. O godz. 18.00 na scenie wystąpi formacja MALIBU, po niej odbędzie się koncert znanego i lubianego discopolowego zespołu SKANER. Natomiast o godz. 20.00 wystąpi gwiazda wieczoru – zespół PIERSI. Zwieńczeniem imprezy będzie dyskoteka z DJ-em SKY.

Nowy Kurier Zamojski jest patronem medialnym wydarzenia.

 

16202b Bogaty program Dożynek Powiatu Zamojskiego. Wystąpi zespół PIERSI!

dzozynki powiatu zamojskiego Bogaty program Dożynek Powiatu Zamojskiego. Wystąpi zespół PIERSI!

Poprzedni artykułNoworodek w ZOO
Następny artykułŚmiertelny wypadek. Kierowca mercedesa najechał na leżącego mężczyznę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments