Literackie święto rozpocznie się w Zamościu – Stolica Języka Polskiego

0
492

Już w najbliższą niedzielę 7 sierpnia stratuje Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie a jego gośćmi, podobnie jak w latach ubiegłych, będą wyśmienici pisarze, krytycy, językoznawcy, artyści i gwiazdy estrady. W programie ósmej edycji przedsięwzięcia przeważają oczywiście liczne dyskusje o literaturze i książkach, ale nie zabraknie też spektakli, wieczorów poetyckich, koncertów czy wystaw. 

7 sierpnia 2022 r. po raz kolejny Zamość gościć będzie Festiwal Stolica Języka Polskiego. To wyjątkowe literackie wydarzenie rozpocznie się na Rynku Wodnym w Zamościu.

Do udziału w zamojskim dniu festiwalu zapraszają Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń, Miasto Zamość i Zamojski Dom Kultury.

Patronem VIII edycji Festiwalu jest Miron Białoszewski.

Stolica Języka Polskiego wyrasta z pasji do języka i słowa – pisanego, czytanego i wypowiadanego – oraz do literatury, jako najpiękniejszego medium opowiadania. Dzięki czytaniu i opowiadaniu o tym, co przeczytaliśmy, powiększamy nie tylko swój potencjał wyrażania, ale także uczymy się dostrzegać i rozumieć historie innych ludzi, uwrażliwiać na wielość i różnorodność opinii, sposobów ekspresji i interpretacji. Jesteśmy przekonani, że ta umiejętność pozwala nam lepiej się komunikować i budować szczęśliwsze relacje między bliskimi nam ludźmi.

Już od 10.00 na Rynku Wodnym będzie o Aniach i Annach, o hejnale, o smakach Zamościa. Będzie też poważniej: o propagandzie i o wojnie.

Nie można przegapić premiery książki „Weź z nią zatańcz”, Filipa Zawady, które poprowadzi Michał Nogaś (start 15.40)

Warty polecenia jest spektakl „Pamiętnik z powstania warszawskiego”, w którym wystąpi Dominika Ostałowska, Dominik Rosłon – pianino, Anna Szczygieł – wiolonczela (Zamojski Dom Kultury, godz. 18.30

Na zakończenie zamojskiego dnia Festiwalu Stolica Języka Polskiego usłyszymy wyśmienite utwory. Wystąpi Trio Włodzimierz Nahorny, Nula Stankiewicz, Janusz Strobel, którzy zagrają razem z Magdą Umer, Cezarym Konradem i Pawłem Pańtą z okazji otwarcia VIII edycji Festiwalu.(start o 20.00)

Tegorocznymi gośćmi, którzy odwiedzą Szczebrzeszyn będą m.in.: Stanisław Baj, Wojciech Bąkowski, Zuzanna Bartoszek, Anna Bikont, Wojciech Bonowicz, Małgorzata Borzym, Kamil Bujny, Maciej Byliniak, Wojciech Chmielarz, Daniel Cichy, Ilona Copik, Maria Deskur.

Na scenie muzycznej nad Wieprzem wystąpią: Magda Umer, Kuba Więcek & Piotr Orzechowski.

Szczegółowy program Festiwalu: https://stolicajezykapolskiego.pl

plan 2022 Literackie święto rozpocznie się w Zamościu - Stolica Języka Polskiego

Poprzedni artykuł300 plus na dobry start – szeroki strumień wypłat
Następny artykułEstradowe dni nad Łabuńką i na Promyku
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments