Zamknięte ulice i parkingi – sprawdź jak poruszać się po mieście w dniu Tour de Pologne

0
1398

W najbliższą niedzielę, 31 lipca mieszkańcy Zamościa będą mieli wyjątkową okazję obejrzeć w akcji najlepszych kolarzy na świecie. Blisko dziewięciokilometrową pętlę ulicami miasta zwieńczy spektakularny sprinterski finisz drugiego etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Zawodnicy zakończą zmagania w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Okrzei. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym sportowym święcie.

Tour de Pologne jest jednym z największych wyścigów kolarskich na świecie. Dzięki blisko trzydziestoletniej pracy Czesława Langa i jego zespołu, impreza została żelaznym punktem cyklu World Tour pod auspicjami Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Status ten oznacza, że do Polski przyjeżdżają zawodnicy najlepszych grup kolarskich na świecie.

Polski Tour zyskał opinię wyścigu, w którym rodzą się kolarskie gwiazdy. W ostatnich latach etapy na polskich drogach wygrywały ikony światowego peletonu jak Alberto Contador, Peter Sagan, Simon Yates, a także polskie gwiazdy – Michał Kwiatkowski czy Rafał Majka.

Dzięki współpracy firmy Lang Team, Miasta Zamość i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego mieszkańcy Zamościa będą mogli na własne oczy obejrzeć tuzów dwóch kółek. Serdecznie zapraszamy do kibicowania w niedzielę, 31 lipca. Wówczas odbędzie się etap z Chełma do Zamościa o długości 205,6 km.

Ratusz zachęca do kibicowania wzdłuż trasy wyznaczonej ulicami miasta.

Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, pierwsi kolarze powinni pojawić się w Zamościu tuż po godz. 16.03 na ul. Lipskiej. Według planu, mają dwukrotnie przejechać niespełna 9-kilometrową trasę. Pętla będzie wiodła ulicami: Lipską, Orląt Lwowskich, Odrodzenia, Wyszyńskiego, Prostą, 11 Listopada, Namysłowskiego, Powiatową, Sikorskiego, Lubelską, Piłsudskiego, Łukasińskiego, Okopową i Żdanowską.

Metę II etapu wyścigu wyznaczono na ul. Piłsudskiego, przy skrzyżowaniu z ulicą Okrzei ok. godz. 16.39. Na placu przed Klubem Batalionowym planowana jest dekoracja zwycięzców niezwłocznie po ich przyjeździe na metę.

Ulice z trasy wyścigu będą zamknięte w godz. 15.20-17. Dłużej, bo od godz. 16 do 21 zamknięty ma być fragment ul. Lubelska-Piłsudskiego (od ronda z ul. Sikorskiego). Identycznie ma być na ul. Wojska Polskiego (od skrzyżowania z Lubelską do Sowińskiego), Koszary (od Lubelskiej do WCR) oraz Okrzei (od Lubelskiej do Zakładu Karnego), bo na nich znajdować się będą parkingi dla autokarów i wozów transmisyjnych.

W dniu wyścigu nie będą kursowały także niektóre linie autobusowe. Z pewnością utrudniony będzie dojazd do kościołów i cmentarzy

 

 

Poprzedni artykułStarsza pani wyrzuciła kasę przez okno
Następny artykułImpreza latino dopiero w kolejną sobotę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments