“Stary Szpital” otrzymał środki na pompy ciepła i fotowolltaikę

0
280

Komisja Europejska, w ramach instrumentu REACT-EU, uruchomiła dodatkowe środki przeznaczone na walkę ze społecznymi i gospodarczymi skutkami pandemii COVID-19. Dzięki nim Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie (LAWP) wypłaci firmom wsparcie z Funduszy Europejskich w kwocie 20,5 mln euro.

W środę, tj. 27 lipca br., Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski wręczył pierwsze umowy 10. przedsiębiorcom z regionu w ramach I rundy konkursu „Instalacje do produkcji energii z OZE o mocy do 0,5 MW” w ramach Działania 15.1 „Wsparcie przedsiębiorstw w zakresie energetyki”. W sumie takich umów będzie 120 – opiewają one na łączną kwotę ponad 49 mln zł, z czego 23,5 mln zł to wkład z UE.

 – Wierzę, że te dodatkowe środki, które otrzymaliśmy z Komisji Europejskiej pozwolą zmniejszyć rosnące koszty energii w Państwa firmach. Jednocześnie pragnę zapewnić, że w nowej perspektywie finansowej będziemy nadal wspierać rozwój „zielonej energii” w regionie – mówił marszałek Stawiarski.

Wśród tych 10 podmiotów, którym przyznano finansowanie znalazł się zamojski “stary szpital”. W ramach tego działania Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o. otrzymał środki na realizację projektu: „Zastosowanie odnawialnych źródeł energii w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym”. Wartość projektu wynosi 238 tys. zł, z czego 87 tys. zł to wsparcie z UE.

Realizacja projektów wspartych z REACT-UE musi zakończyć się do końca 2023 roku. Umowy, które przedsiębiorcy odebrali z rąk marszałka, dotyczyły I rundy konkursu. Złożonych w niej zostało 352 wnioski o dofinansowanie na kwotę blisko 69,2 mln zł. Ocenę pozytywną uzyskało 261 z nich. Jednak kwota alokacji pozwoliła na wybranie do dofinansowania 120 projektów o łącznej wartości ponad 49 mln zł (z czego 23,5 mln zł to wkład z UE).

dyrektor szpitala

Poprzedni artykułPodejrzany o morderstwo żony może przebywać na terenie Zamościa i okolic
Następny artykułStarsza pani wyrzuciła kasę przez okno
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments