Brązowe medalistki z Suchowiczteam

0
210

W dniach 18 – 21 lipca, na boiskach OSiR ,,za Rotundą’’ w Zamościu, odbyły się Finały Ogólnopolskie Turnieju Piłkarska Kadra Czeka Dziewcząt LZS w roczniku 2007 i mł.
O tytuł mistrzowski walczyło dziewięciu mistrzów wojewódzkich.

UKP Suchowiczteam Wólka Panieńska jako reprezentant województwa lubelskiego najpierw w eliminacjach grupowych pokonał Plon Błotnica Strzelecka 13:0 i uległ Medykowi Konin 2:6, następnie w walce o awans do finału trafił na KSP Kielce i znów przegrał 2:6.
W meczu o możliwość gry o brąz z Astorią Szczerców, zamojskie juniorki zremisowały 0:0 co dało awans do meczu o zajęcie miejsca 3-4. Spotkanie z Wisłą Brzeźnica przebiegło pod dyktando zawodniczek Wojciecha Suchowicza i zakończyło się wynikiem 2:0 po golach Martyny Nowosad i Roksany Kozłowskiej i przyniosło upragniony medal w trzecim z rzędu udziale Suchowiczteam w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS. W roku 2020 – 7, 2021 – 5.
Najlepszą Zawodniczką Finałów Ogólnopolskich została Jagoda Wróbel.
Złoto przypadło KSP Kielce, a srebro Medykowi Konin.

Dla zawodniczek 2007-2009 Klubu z Wólki Panieńskiej był to ostatni etap występów na piłkarskich boiskach, zwieńczony pięknym akcentem podsumowującym pięcioletnią pracę i niesamowity sezon 2021/22 . /Mistrzostwo Województwa LZPN, Mistrzostwo Województwa LZS, Brąz Mistrzostw Krajowych/.

Skład dziewczęcego UKP Suchowiczteam lubiącego ,,złoto’’ i ,,brąz’’: Patrycja Bronikowska, Alicja Krępińska, Oliwia Bzówka, Anna Wołoch, Natalia Ćwik, Jagoda Mroczek, Jagoda Wróbel, Roksana Kozłowska, Aleksandra Momot, Aleksandra Bednarz, Maja Petryk, Martyna Nowosad, Marta Sierkowska, Milena Skiba oraz zawodniczki wypożyczone z Wilki Wilków – Nikola Saba i Julia Pisula. Kierownik drużyny Marcin Siekierda, trener Wojciech Suchowicz.
Udział UKP Suchowiczteam w rozgrywkach wojewódzkich i ogólnopolskich był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu, Samorządu Gminy Zamość oraz Sponsorów.

Poprzedni artykułSzlakami marzeń – rewolucjonista Łukasiewicz
Następny artykułPodejrzany o morderstwo żony może przebywać na terenie Zamościa i okolic
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments