Sukces zawodników AKSON Zamość w Danii

0
260
Czterech zawodników z klubu AKSON Zamość reprezentowało Polskę na zawodach International Cup Framerunning w Danii. Sportowcy z Zamościa zaprezentowali się wspaniale, bowiem przywieźli aż 9 medali.
Bartosz Wołos występujący w kategorii RR1 w u14 zdobył cztery złote medale. Wojciech Kukiełka nie dał szans swoim rywalom w kategorii RR2 w u16 i również zdobył 4 złote krążki. Michał Nowosadowski zdobył jeden brązowy medal w kategori senior na 800m klasa sportowa RR2. To nie jedyny jego sukces, ponieważ bił swoje rekordy życiowe na innych dystansach. Kacper Olech klasa RR3 niestety wrócił do Polski bez medalu, plasował się w dwu biegach tuż za podium, ale za to z nowym doświadczeniem.
Ogólnie reprezentacja Polski wraca z 48 medalami. 34 złotymi, 8 srebrnymi oraz 6 brązowymi, co daje jej pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.
-Dziękujemy Framerunning Zlotowianka oraz Szóstka Rzeszów za wspólne reprezentowanie naszego kraju. Chcielibyśmy podziękować również Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiemu, Miastu Zamość, Stowarzyszeniu Krok Za Krokiem w Zamościu, Firmom Freed i Zamojskie Zakłady Żbożowe Bo bez z nich ten wyjazd nie doszedłby do skutku – mówi Paweł Czuchaj, trener AKSON Zamość.
Poprzedni artykułKto będzie rywalizował z Polakami we wstępnej fazie eliminacji mistrzostw Europy koszykarzy
Następny artykułW Zamościu odbył się finał konkursu „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa – 2022”.