ZAMOŚĆ: Przed nami wielkie kolarskie emocje i … utrudnienia drogowe. [MAPKA]

0
969

Drugi rok z rzędu kolarski peleton wyścigu Tour de Pologne zawita do Zamościa. Tym razem cykliści uraczą mieszkańców miasta spektakularnym sprinterskim finiszem na ul. Piłsudskiego. Sportowe emocje już w niedzielę, 31 lipca.

 

Niemal dwanaście miesięcy temu z Rynku Wielkiego w Zamościu zawodnicy wyruszyli na trasę etapu do Przemyśla. Obserwatorzy zgodnie podkreślali estetyczne walory zamojskiego zespołu staromiejskiego świetnie komponującego się z kolorowym miasteczkiem wyścigowym, a etap z Zamościa do Przemyśla określali mianem „królewskiego”. Kibice połknęli kolarskiego bakcyla i niemal od razu zgłosili potrzebę zorganizowania w Zamościu mety w kolejnych latach. Spełnienie tych życzeń nastąpiło w ekspresowym tempie.

– Bardzo cieszę się, że w 2022 roku możemy zorganizować w Zamościu metę etapu. To są bez wątpienia większe emocje w porównaniu ze startem. Będziemy mogli na własnej skórze poczuć prędkość i dynamikę najlepszych cyklistów na świecie. Z wielką przyjemnością podejmiemy się trudu przygotowania blisko dziewięciokilometrowej pętli ulicami miasta – mówi Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa.

W niedzielę, 31 lipca uczestnicy Tour de Pologne pokonają w sumie 205,6 km. Wyruszą z Chełma, następnie przejadą przez Hrubieszów, Tomaszów, Józefów, Zwierzyniec i Szczebrzeszyn. W Zamościu pojawią się w okolicach godz. 16:00 na ul. Lipskiej. Dwukrotnie okrążą miasto następującymi ulicami: Orląt Lwowskich, Odrodzenia, Wyszyńskiego, Prostą, 11 Listopada, Namysłowskiego, Powiatową, Sikorskiego, Lubelską, Piłsudskiego, Łukasińskiego, Okopową i Żdanowską. Kluczową lokalizacją będzie skrzyżowanie ulic Piłsudskiego i Okrzei. Właśnie tam kolarze zameldują się na mecie etapu, a uroczysta dekoracja zwycięzców odbędzie się na placu przed Klubem Batalionowym o godz. 16:45. Wówczas też rozpocznie się sukcesywne odblokowywanie ulic.

Pętla wyznaczona ulicami miasta będzie całkowicie wyłączona z użytkowania w godz. 15:20 – 17:00. W tym czasie wyjazd z ulic podporządkowanych będzie niemożliwy. Znacznie dłużej, bo w godz. 6:30-21:00 zamknięty będzie odcinek od ul. Lubelskiej (skrzyżowanie z ul. Małą) do ul. Piłsudskiego (ul. Kilińskiego). Na potrzeby wyścigu zagospodarowane będą także ulice: Wojska Polskiego (parking dla autobusów ekip), Koszary (parking dla samochodów technicznych) oraz Okrzei (parking dla wozów satelitarnych).

  • Szczegółowy harmonogram organizacyjny przekażemy wkrótce. Jednakże, już teraz bardzo prosimy wziąć pod uwagę powyższe utrudnienia przy planowaniu swoich aktywności w niedzielę, 31 lipca. – apeluje zamojski magistrat.

6970b ZAMOŚĆ: Przed nami wielkie kolarskie emocje i ... utrudnienia drogowe. [MAPKA]

 

Poprzedni artykułCHMIELAKI 2022. Wystąpią m.in.: Varius Manx, Roxana Węgiel, Kayah…
Następny artykułZamość był gospodarzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments