Uwaga na oszustów sprzedających opał w “okazyjnych” cenach – PODAJ DALEJ!

0
221

Prawie 30 tysięcy złotych stracił 41-latek z powiatu ryckiego. Mężczyzna znalazł na jednym z portali ogłoszeniowych opał w „okazyjnej” cenie. Nawiązał kontakt ze sprzedającym, a następnie przelał pieniądze na podane konto. Niestety sprzedający nie wywiązał się z warunków umowy i towaru nie przysłał, a kontakt z nim się „urwał”. Apelujemy o rozwagę podczas zakupów on-line.

Wczoraj do komisariatu w Dęblinie zgłosił się 41-latek, który został oszukany przy zakupie opału. Ze zgłoszenia mężczyzny wynikało, że na początku czerwca  na jednym z portali ogłoszeniowych znalazł ofertę sprzedaży opału – pelletu z Ukrainy w bardzo okazyjnej cenie. Nawiązał kontakt mailowy ze sprzedającym wyrażając zainteresowanie ofertą. Po kilku dniach telefonicznie skontaktował się z nim sprzedający. Warunki transakcji zostały ustalone już w formie telefonicznej i mailowej.  Zgodnie z uzgodnieniami warunkiem otrzymania zamówionych 24 ton pelletu, miała być całkowita wpłata pieniędzy przez kupującego. 41-latek przelał pieniądze w kwocie niemal 30 tysięcy złotych na podane przez sprzedającego konto bankowe i oczekiwał na zamówiony towar. Niestety opał nie został mu przysłany w umówionym terminie. Kupujący kontaktował się ponownie ze sprzedającym, lecz pomimo ponagleń nie otrzymał towaru, a kontakt ze sprzedającym się „urwał”. Kiedy pokrzywdzony zrozumiał, że został oszukany sprawę zgłosił na Policję. Dęblińscy policjanci prowadzą postępowanie w  powyższej sprawie.

W związku z coraz liczniejszymi oszustwami  przy sprzedażach między innymi opału, materiałów budowlanych i innymi produktami, które oferowane są w bardzo atrakcyjnych cenach, po raz kolejny apelujemy o rozwagę podczas zakupów internetowych. Uważajmy też na tzw. „super okazje” i “promocje”, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów. Sprawdzajmy opinie o sprzedawcach, pamiętajmy, że zapłatę za towar możemy dokonać również bezpośrednio podczas jego odbioru. Szczególnie jeśli  dokonujemy zakupu na dużą kwotę.

starszy aspirant Agnieszka Marchlak

Poprzedni artykułMatura 2022 w Zamościu – jedynie “Społeczniak” ze 100% zdawalnością
Następny artykułZAMOŚĆ: Od czwartku kolejne utrudnienia drogowe.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments