ZAMOŚĆ: Rowerzystka potrącona na przejeździe dla rowerów.

0
821
Fot. KMP w Zamościu

Kierująca jednośladem przejeżdżając przez ulicę Poprzeczną oznakowanym przejazdem dla rowerów została potrącona przez kierującego pojazdem marki Peugeot. Po zderzeniu z samochodem 72-letnia cyklistka trafiła do szpitala. 

Do zderzenia osobówki z rowerzystą doszło wczoraj około godziny 12:00 w Zamościu na skrzyżowaniu ulic Młyńskiej z Poprzeczną. Policjanci z ruchu drogowego na miejscu zdarzenia wstępnie wyjaśniali jego przebieg. Z relacji uczestników, świadka, jak też śladów wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem marki Peugeot wyjeżdżał z ulicy Poprzecznej ze strefy zamieszkania. 72-letnia cyklistka z Zamościa jechała drogą rowerową wzdłuż ulicy Młyńskiej. Wyjeżdżając na ścieżkę rowerową kierujący peugeotem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej rowerem. Po zderzeniu z samochodem 72-latka przewróciła się na kostkę brukową. Cyklistkę załoga karetki pogotowia przewiozła do szpitala. Po badaniach okazało się, że poza niegroźnymi dla zdrowia potłuczeniami nie odniosła poważniejszych obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Peugeotem kierował 23-latek z gminy Zamość. Szczegółowy przebieg zdarzenia ustalają policjanci.

-Apelujemy o czujność na drodze i przewidywanie zagrożeń, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów. Na terenie powiatu zamojskiego w tym roku doszło już do 15 wypadków z udziałem rowerzystów. W porównywalnym okresie ubiegłego roku takich zdarzeń było 12. Pamiętajmy, że rowerzysta przejeżdżając jezdnię przez oznakowany przejazd dla rowerów ma pierwszeństwo. Tak mówią przepisy, do których przestrzegania zobowiązani są wszyscy uczestnicy ruchu. Jednak ważne jest również to, aby rowerzyści dbając o swoje bezpieczeństwo przed wjechaniem na jezdnię bacznie obserwowali, czy zbliżający się kierujący samochodem zdąży właściwe zareagować i w odpowiednim momencie bezpiecznie zatrzymać pojazd. – przestrzega Dorota Krukowska – Bubiło, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Ulica Altanowa już gotowa.
Następny artykułMontaż okien – jak powinien wyglądać?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments