Zamość promował się na „Święcie Fajki” w Przemyślu. [ZDJĘCIA]

0
129
Fot. Miasto Zamość

26 czerwca 2022 r. w Przemyślu odbył się XVII festiwal pn. Święto Fajki. W tym roku został zorganizowany w stylu włoskim, w związku z tym nie mogło tam zabraknąć naszego miasta.

Wydział Turystyki i Promocji razem z zamojskim ZOO, Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zamościu przygotował stoisko promocyjne. Do Przemyśla zabrano makietę Starego Miasta Zamość wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Oprócz tego stoisko miało do zaoferowania foldery i ulotki zapraszające do Zamościa oraz wiele innych atrakcji. M.in. można było sobie zrobić zdjęcie z pytonem królewskim z zamojskiego zoo, porysować mąką z Zamojskich Zakładów Zbożowych, czy też pomalować przy sztaludze. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się konkursy z nagrodami, a wśród nich układanie gigantycznych puzzli przyjaźni.

W delegacji wzięli udział prezydenci i pracownicy Urzędu Miasta Zamość, zamojskiego ZOO, Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej, Fundacja Sztukateria Idealna, zamojska maskotka Bicek oraz przewodnik turystyczny Wojciech Łosiewicz, który swoimi opowieściami i sztuczkami podbijał serca Przemyślan. Podczas wydarzenia przez stoisko przewinęło się kilka tysięcy odwiedzających.

W uroczystym otwarciu Święta Fajki wzięli udział Prezydent Andrzej Wnuk oraz wiceprezydent Anna Antos, a ze strony przemyśla Prezydent Wojciech Bakun oraz jego zastępca Bogusław Świeży. Główną atrakcją podczas tego eventu był wybór Króla Fajki i w tym konkursie udział wziął nasz prezydent zdobywając tytuł Vipowskiego Króla Fajki. W programie były również liczne występy na scenie oraz stoiska wystawiennicze z oryginalnymi, pięknie zdobionymi, drewnianymi fajkami. Event w Przemyślu to początek promocji Miasta Zamość w sąsiednich województwach.

Poprzedni artykułGdzie nowy proboszcz, a gdzie wikariusz? Zmiany personalne w parafiach Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej [LISTA]
Następny artykułOstanie przed wakacjami USG brzucha
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments