Pijani za kółkiem. Jeden wjechał do rowu, drugi prowadził “na zakazie”

0
193
fot. policja.gov.pl

Konsekwencje jazdy w stanie nietrzeźwości poniesie 44-letni kierowca BMW, który w Złojcu stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” i złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami odpowie także 21-latek, który kierując volvo w organizmie miał ponad promil.

W środę wieczorem z Centrum Powiadamiania Ratunkowego do dyżurnego komendy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem kierowcy BMW, który w Złojcu wypadł z drogi. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratunkowe. Policjanci z ruchu drogowego ustalili, że kierujący BMW na łuku drogi jechał zbyt szybko, stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. Mieszkańcowi gminy Zamość w wieku 44 lat, który kierował BMW nic się nie stało. Szybko wyszedł na jaw powód jego brawurowej jazdy, w organizmie miał on, bowiem ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali 44-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami, a BMW odholowano na parking.

Kilka godzin później policjanci patrolujący ulicę Peowiaków w Zamościu zauważyli kierującego volvo, który na ich widok zwolnił a później nagle przyspieszył. Taka reakcja kierowcy wzbudziła podejrzenia mundurowych, dlatego też zatrzymali go do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 21-latek z Zamościa. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 21-latek kierował samochodem mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Obaj wkrótce przed sądem odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 21-latek odpowie też za złamanie sądowego zakazu.

Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek zapłaty na wskazany cel określonej kwoty, która może wynieść nawet 60 tysięcy złotych. Niestosowanie się do sądowego orzeczenia o zakazie prowadzenia pojazdów też jest przestępstwem, za które można trafić do zakładu karnego nawet na 5 lat.

źródło: KMP w Zamościu

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Rajd rowerowy “Rodzina, Rower, Radość 2022”. Trwają zapisy.
Następny artykułSP nr 10 w Zamościu. Tu każdy uczeń otrzymał świadectwo z paskiem.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments