Podziękowali darczyńcom. Spotkanie na terenie miniosiedla dla niepełnosprawnych uchodźców z Ukrainy

0
301

Kontenerowe miniosiedla w Białobrzegach i Bondyrzu powstały w rezultacie spontanicznego projektu Stowarzyszenia Pomocy dzieciom Niepełnosprawnym Krok za krokiem w Zamościu jako odpowiedź na potrzeby niepełnosprawnych uchodźców zmuszonych do opuszczenia swoich domów w wyniku wojny na Ukrainie.

 

Kontenery, w których zamieszkali niepełnosprawni uchodźcy z Ukrainy wraz z rodzinami zostały zakupione z darów pochodzących m.in. od przedstawicielstwa Tajwanu w Polsce i międzynarodowej organizacji Rotary. Finansowe wsparcie, a także dary w postaci mebli oraz sprzętu RTV i AGD zaoferowały także inne firmy oraz fundacje. Do krótkoterminowego pobytu niepełnosprawnych dzieci z Ukrainy dopłaca PFRON.

 

22 czerwca odbyło się spotkanie z darczyńcami miniosiedli. Spotkanie zostało zorganizowane jako wyraz podziękowania ze strony uchodźców oraz Stowarzyszenia „Krok za krokiem” w Zamościu wszystkim Darczyńcom zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

 

W spotkaniu uczestniczyli między innymi: Przedstawiciel Tajwanu Amb. Bob L. J. Chen, Trzeci Sekretarz Kaiti Lin, Specjalista Magdalena Słowikowska, Prezes Zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz, Zastępca Prezesa Zarządu ds. Programowych Dorota Habich

Dyrektor PFRON Oddział Lubelski Małgorzata Paprota, Przedstawiciele PFRON Warszawa Małgorzata Radziszewska i Krzysztof Kaca, Zastępca Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie Marta Rak, Dyrektor sklepu Castorama reprezentujący Castoramę oraz Fundację Castorama – Marek Dobrowolski, Gubernatorzy i Przedstawiciele Rotary Polska, Rotary Club Zamość, Rotary Ukraina, Rotary Club z Niemiec, Przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Miast Partnerskich Zamościa, Przedstawiciele firm i instytucji – darczyńców Stowarzyszenia, Przedstawiciele fundacji i organizacji wspierających Stowarzyszenie, Media ogólnopolskie i lokalne, Przedstawiciele Partnera projektu PL-BY-UA – Stowarzyszenia “Zorza nadziei” z Krzemieńca.

 

Fot. Stowarzyszenie Krok za krokiem w Zamościu

Poprzedni artykułOryginalny akt lokacyjny Zamościa po 150 latach od zaginięcia powrócił do miasta!
Następny artykułKierowca tira był tak pijany, że wypadł z kabiny.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments