Trwa 12. Zamojski Festiwal Książki. Co w programie wydarzenia?

0
236

Trwa 12. Zamojski Festiwal Książki. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Książka odkryj więcej!” Za nami spotkanie autorskie z powieściopisarką Ałbeną Grabowską i Gala, podczas której podsumowany został rok czytelniczy. 

Dzisiaj – 22 czerwca 2022 r. – organizatorzy zapraszają na Rynek Wodny od godziny 11.00 na Drugie życie Książki, czyli kiermasz książki używanej. O 16.00 odbędzie się spotkanie autorskie z zamościanką Aleksandrą Jonasz, autorką kryminałów. Na 17.15 zaplanowano czytanie performatywne. Aktorzy reprezentujący Fundację Banina z Warszawy, Zamojskie Studio Teatralne i Teatr Syrena ze Staszowa będą czytać fragmenty Starzyzny Stefana Dardy. 

Festiwalowy czwartek (23 czerwca) to kiermasz książki używanej oraz spotkania i warsztaty z Justyną Bednarek, autorką książek dla dzieci i występy wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego. Na Rynku Wodnym będzie gwarno i kolorowo.  

W piątek (24 czerwca) organizatorzy zapraszają wszystkich na ul. Kamienną lub do jednej z 6 filii. To dzień odwiedzin w bibliotece. 

25 czerwca o godz. 11.00 na Rynku Wodnym ruszy kiermasz książki używanej. Giełda Książki Regionalnej rozpocznie się o 12.00. Będzie można uzupełnić swoją regionalną półkę. Regionaliści m.in. z Biłgoraja, Hrubieszowa, Lubyczy Królewskiej, Tomaszowa Lubelskiego, Wojsławic i Zamościa zaprezentują swoje publikacje i porozmawiają o regionalnym rynku wydawniczym. Wszystko potrwa do godziny 17.00. 

Organizatorem Wydarzenia jest Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu. Partnerem Festiwalu jest Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie!”. Wydarzenie odbywa się również dzięki wsparciu spółki Veolia Wschód i firmy BudProfit. Patronat Honorowy nad 12. Zamojskim Festiwalem Książki sprawują Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk. 

5 Trwa 12. Zamojski Festiwal Książki. Co w programie wydarzenia?

Poprzedni artykułOgród sensoryczny w zamojskiej 10-tce [ZDJĘCIA]
Następny artykułKierowca BMW wymusił pierwszeństwo. Podróżująca hondą trafiła do szpitala.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments